Postup vrácení vstupenek. Uzavření budov NdB.

Na základě nařízení Vlády ČR je uzavřeno Zákaznické centrum Národního divadla Brno a stále jsou uzavřeny všechny budovy NdB. Postup jak vracet vstupenky naleznete ZDE.

 
Premiéra v divadle Reduta

Nikdo

Směšné jako uklouznutí po slupce od citrónu.

 
Premiéra v Mahenově divadle

Racek

Na břehu magického jezera kdesi v Rusku…

 
Off program Činohry NdB v divadle Reduta

Mahenova Reduta

Komorní hudební večer.

 
Původní premiéra v Janáčkově divadle
 

Aktuality

23. 11. 2020

Umělecký šéf Baletu NdB Mário Radačovský jako host ArtZóny na ČT!

V úterý 24. listopadu 2020 od 20:15 můžete vidět uměleckého šéfa Baletu NdB Mária Radačovského jako hosta ArtZóny na ČT! Sedm let je uměleckým šéfem Baletu Národního divadla Brno, za sebou má ale také úctyhodnou taneční a choreografickou kariéru na Slovensku, v Čechách a především v zahraničí. V Haagu tančil u světoznámého českého choreografa Jiřího Kyliána jako začínající sólista, pokračoval do Montrealu, aby následně vedl Balet Slovenského národního di vadla v Bratislavě, jeho choreografie tančily balety v Kanadě, USA, na Novém Zélandu. Pozvání do ArtZóny přijal Mário Radačovský. Představí nám mimo jiné novou inscenaci, kterou zrežíroval k příležitosti 250. výročí narození Ludwiga van Beethovena. Protože k osobní návštěvě nového baletního představení vás zatím pozvat nemůžeme, upozorníme vás na několik kulturních tipů dostupných online.

 

16. 11. 2020

Ceny Thálie 2020

Dvě letošní Ceny Thálie putují do Národního divadla Brno! Ceny získaly Jana Šrejma Kačírková v oboru opera za roli Juliette/Soprán v inscenaci režiséra Davida Radoka a dirigenta Marko Ivanoviće Tři fragmenty z Juliette/Lidský hlas a v oboru činohra Tereza Groszmannová za roli Mirandolíny ve stejnojmenné inscenaci režiséra Petera Gábora a dramaturgyně Hany Hložkové. Oběma dámám srdečně gratulujeme!

 

4. 11. 2020

Ceny Thálie - opera

Jana Šrejma Kačírková je nominovaná na Cenu Thálie za roli Juliette/Soprán v inscenaci Tři fragmenty z Juliette/Lidský hlas (režie: David Radok, hudební nastudování: Marko Ivanović). Gratulujeme a držíme palce na vyhlášení, které proběhne on-line 14. listopadu 2020. Do širších nominací se dostaly také Markéta Cukrová (Múza/Nicklausse) a Martina Masaryková (Olympie) v inscenaci Hoffmannových povídek.

 

4. 11. 2020

MONUMENT získal Cenu Divadelních novin

Inscenace Monument Davida Radoka a Marka Ivanoviće obdržela cenu Divadelních novin v kategorii hudební divadlo. Opera vznikla na objednávku přímo pro soubor Janáčkovy opery NdB. Premiéra se uskutečnila 7. února 2020. Autorem libreta je vynikající český režisér David Radok, který nevytváří realistický text, ale v deseti scénách zachycuje atmosféru a absurditu situací, do nichž jsou lidé manipulováni blíže neurčeným politickým režimem. Autorem hudby je šéfdirigent Janáčkovy opery NdB Marko Ivanović, který se v Brně jako skladatel již představil úspěšnou operou pro děti  Čarokraj .  

 

2. 11. 2020

Ceny Thálie - činohra

Herečka a členka souboru Činohry NdB Tereza Groszmannová se dostala do užších nominací Cen Thálie v oboru činoherního divadla za roli Mirandolíny ve stejnojmenné inscenaci v režii Petera Gábora. Gratulujeme a držíme palce na vyhlášení, které proběhne on-line 14. listopadu 2020.

 

2. 11. 2020

Informace k výuce Baletní školy I. V. Psoty od 25. 10. 2020

Aktualizace informací k výuce na Baletní škole po oznámení prodloužení nouzového stavu v ČR do 20. 11. 2020. 

 

2. 11. 2020

E-výstava věnovaná Zdeňku Kaločovi

Srdečně vás zveme na návštěvu naší e-výstavy připomínající život a tvorbu významného režiséra Zdeňka Kaloče.  Výstava bude přístupná do 26. 3. 2021.

 

2. 11. 2020

OPERA ONLINE

Jsme s Vámi online! Sledujte náš youtube kanál a profil na facebooku. Pravidelně pro vás budeme zveřejňovat koncerty, oblíbené kroky za oponu a další překvapení. Rádi bychom vám tak zpříjemnili toto nelehké období. Těšíme se na vás.  #kulturaonline

 

21. 10. 2020

Koncerty nerušíme

Žádný z našich koncertů nerušíme, vstupenky zůstávají v platnosti.

 

21. 10. 2020

Sdělení ředitele NdB

 
všechny aktuality