+

Aneta Langerová - turné "Na Radosti 2017"

 • Langerova.jpg
 • Langerova 2.jpg
 • Langerova 3.jpg
 • Langerova 13.jpg
 • Langerova 11.jpg
 • Langerova 7.jpg
 • Langerova 6.jpg
 • Langerova 4.jpg
 • Langerova 10.jpg
 • Langerova 1.jpg
 • Langerova 8.jpg
 • Langerova 9.jpg

Již podruhé jsme v brněnském Mahenově divadle přivítali oblíbenou zpěvačku Anetu Langerovou.

Koncert zde proběhl ve čtvrtek 7.12.2017, a to za doprovodu kapely a smyčcového tria. Aneta pokračuje v úspěšném turné s názvem Na Radosti ke svému stejnojmennému albu.  

První Anetino vystoupení v Mahenově divadle proběhlo v polovině roku 2014 v rámci turné Pár míst.... Za doprovodu smyčcového tria a klavíru nás zpěvačka při daném akustickém koncertu přesvědčila o svém nesporném talentu a okouzlila svou skromností. Nyní se Aneta na prkna našeho divadla vrací zpět v rámci turné s názvem Na Radosti, o němž samotná zpěvačka prohlásila: "Celé turné je pro mě nádherný zážitek. Jsem obklopena lidmi, se kterými je mi opravdu dobře. Dlouho jsem je hledala a věřím, že naše souznění je na pódiu znát. Stejné souznění panuje i v zákulisí. Každé setkání s fanoušky nás nabíjí neskutečnou energií. Snažíme se tu radost lidem vracet.” Nezaměnitelnou atmosféru těchto vystoupení můžete zhlédnout pod následujícím odkazem: Aneta Langerová - Pozdrav z RadostiO tom, že se Anetě a její kapele daří rozdávat radost ve vrchovatých doušcích, svědčí bouřlivý potlesk při závěrech vyprodaných koncertů. Na tomto turné nebudou vedle písní z posledního alba chybět ani starší skladby, ovšem v nových aranžích.

Album Na Radosti vyšlo na konci roku 2014. Aneta spolu s klavíristou, hudebním skladatelem a producentem Jakubem Zitkem pracovala dva roky na písních, původní hudbě a textech. Pro inspiraci se vydali na Šumavu, kde objevili dnes již zaniklou osadu Na Radosti. Toto místo jim učarovalo a pomohlo jim přivést na svět album plné barevných obrazotvorných příběhů. Propracované aranže a osobitý zpěv Anety Langerové předznamenaly úspěch u fanoušků i kritiků. V anketě Žebřík 2014 ji fanoušci ocenili jako Zpěvačku roku, za album Na Radosti i píseň Tráva (Aneta Langerová - Tráva, oficiální videoklip). Ze čtyř nominací na cenu Akademie populární hudby - CENY ANDĚL 2014, Czech Music Awards proměnila v andělské sošky všechny. V roce 2015 pak získala cenu Anděl za videoklip k písni Tragédie u nás na vsi (Aneta Lengerová - Tragédie u nás na vsi, oficiální videoklip) a opět i ocenění Zpěvačka roku v anketě Žebřík.
Na jaře 2016 vyšlo album Na Radosti na vinylu. Zcela aktuálně bude vydáno nové DVD a CD Na vlně radosti s živým záznamem koncertu v pražském Foru Karlínkterým Aneta v závěru roku 2016 oslavila dva roky Na RadostiDVD a CD zachycuje nejen prosincový koncert, ale i atmosféru celého turné, během něhož zpěvačka s kapelou a smyčcovým triem navštívila desítky českých a slovenských měst. 

Aneta Langerová je osobitá česká zpěvačka a hudebnice. Záhy po vítězství v soutěži Česko hledá SuperStar se stala jednou z nejpopulárnějších českých zpěvaček. Být interpretkou jí ale nestačilo. Ve snaze o ryzí autenticitu se vydala na cestu k psaní vlastních písní.

Autorský potenciál jí jako první pomáhal objevit Michal Hrůza. Po prvních nesmělých začátcích jej naplno rozvinula při spolupráci s Jakubem Zitkem. Aneta dosud vydala čtyři řadová alba: Spousta Andělů, Dotyk, Jsem a Na Radosti. V roce 2011 si splnila sen, když se vydala na akustické turné Pár míst..., na kterém jí doprovázelo smyčcové trio. Věnuje se i dalším aktivitám. Každý rok pomáhá čistit řeku Sázavu a téměř 10 let byla patronkou projektu Světluška. Ztvárnila hlavní roli ruské básnířky Anny Barkovové v právě dokončovaném historickém filmu 8 hlav šílenství, vyzkoušela divadlo i tanec a spolupracovala s řadou uznávaných osobností.

Aktuální a bližší informace naleznete na oficiálních webových stránkách zpěvačky: www.langerovaaneta.cz.

FOTO Z KONCERTU

 

Kdy hrajeme

Čtvrtek 16. 12. 2021 20.00
Hosté
 

Mahenovo divadlo