Balet NdB na turné po Číně!

  • China Tour 2017
  • China Tour 2017

Baletní soubor Národního divadla Brno tančí v nejlidnatější zemi světa − Číně! V úterý 17. 10. odcestoval na čtrnáctidenní turné a odehraje šest představení baletu  Black and White , v choreografii a režii Mária Radačovského, uměleckého šéfa baletu, ve městech Šanghaj,  Chang-čou, Čchung-čching a Fuling.

V Šanghaji v rámci festivalu Shanghai Arts Festival uvede také jedno Open Air galapředstavení, ve kterém představí průřez repertoáru Baletu NdB, včetně ukázek z připravované taneční show West Side Story, která má premiéru 25. listopadu 2017 na brněnském výstavišti v pavilonu P, konkrétně půjde o dvě ukázky: Officer Krupke a Amerika.

Dále pak návštěvníci festivalu v Číně mohou zhlédnout Duet Beethoven na hudbu Ludwiga van Beethovena, který zatančí sólisté Baletu NdB Eriko Wakizono a Ivan Popov, bílý duet/adagio z inscenace Black and White, pas de deux ze 3. jednání inscenace Spící krasavicechoreografii Spolu z inscenace Petite Mort a další.

Pro tanečníky náročný, ale zároveň po všech stránkách fascinující zájezd bude určitě zkušeností i obrovským zážitkem. Komentovaný fotoreport vyjde v listopadovém vydání časopisu DIVA.

Celkem odcestovalo do Číny téměř 60 zaměstnanců Národního divadla Brno a během turné, které se koná od 17. do 30. října 2017 absolvují letadly, vlaky i autobusy více jak devatenáct tisíc kilometrů.

 

Aktuální informace z turné vám podají umělecký šéf baletu Mário Radačovský, radacovsky@ndbrno_cz, 607 058 996, nebo dramaturg baletu Karel Littera, littera@ndbrno_cz, 724 202 140, dle technických možností v Číně a s ohledem na časový posun (+ 6 hodin).