Black and White Benefice pro motýlí křídla

Balet NdB a HARTMANN podporují DEBRA ČR - úterý 10. listopadu 2015 / 19:00 / Mahenovo divadlo

Balet NdB
Balet NdB navazuje na své aktivity ze sezóny 2014/2015, kdy začal spolupráci
s organizacemi pomáhajícími potřebným, konkrétně s FOD Klokánek nebo se Sdružením
rodičů onkologicky léčených dětí ONKA. Tentokrát se pro dobrou věc poprvé spojil s firmou
HARTMANN – RICO, aby podpořil charitativní organizaci DEBRA ČR.

Balet NdB ve spolupráci s firmou HARTMANN – RICO Vás srdečně zvou na benefiční představení baletu Black and White pro motýlí křídla. Výtěžek představení bude věnován charitativní organizaci DEBRA ČR na podporu léčby dětí a dospělých s nemocí motýlích křídel. Podpořte s námi dobrou věc a přijďte znásobit krásný umělecký zážitek radostným pocitem z pomoci potřebným!

DEBRA ČR
Charitativní organizace DEBRA ČR byla založena v roce 2004. Zařadila se tak jako 32. organizace DEBRA do mezinárodního uskupení DEBRA INTERNATIONAL. Slovo DEBRA znamená Dystrophic epidermolysis bullosa Research Association. DEBRA organizace na celém světě podporují lidi trpící vzácným puchýřnatým onemocněním epidermolysis bullosa congenita – v Česku překládaným jako nemoc motýlích křídel.

Onemocnění Epidermolysis bullosa congenita – nemoc motýlích křídel
Jedná se o velice vzácné, dosud nevyléčitelné, vrozené puchýřnaté onemocnění, které se projevuje na kůži a sliznicích pacientů, včetně vnitřních orgánů. EB je geneticky podmíněné, dědičné onemocnění. Lidé s EB neznají den bez bolesti. Součástí každého dne je i několikahodinová ošetřovací procedura. Děti s EB si nemohou hrát jako jejich zdraví vrstevníci. I nevhodná plyšová hračka, skluzavka, hraní si na pískovišti mohou ublížit. Odřená kolena znamenají pro děti s EB velmi dlouhodobou léčbu a veliké bolesti. Pomozme charitativní organizaci DEBRA ČR uskutečňovat její cíl – aby lidé s nemocí motýlích křídel mohli prožít co nejvíce a trpět přitom co nejméně! Lidé s nemocí motýlích křídel mají sice kůži křehkou jako křídla motýla, avšak projevy mezilidské blízkosti jim neublíží. Děti i dospělí s nemocí motýlích křídel a jejich rodiny prožívají šťastné a plnohodnotné životy, a to díky vám všem, kteří společně s námi pomáháte! DĚKUJEME!

Vstupenky:
Národní divadlo Brno, Dvořákova 11, 542 158 120, obchodni@ndbrno_cz

Originální foto Black and White Benefice: Lucie Robinson

Black and White Benefice

Black and White Benefice pozvanka