+

Choreografický ateliér

  • Choreografický aterliér VI.

Choreografický ateliér v Sezoně 2018/19

V této sezoně se můžete těšit na choreografický ateliér v lednu 2019... Připravujeme :)

       

Choreografický ateliér v Sezoně 2017/18
Balet NdB v Divadle Reduta

Tvůrčí dílna mladých tanečníků v divadle Reduta
Choreografické ateliéry nebo chcete-li choreografické dílny, workshopy, nejsou v tanečním světě ničím novým. Primárním účelem těchto dílen je tedy podchycení mladých choreografických talentů uvnitř souboru. Vždyť péče o budoucnost oboru je úzce propojena s kvalitní tvorbou, a nejen s interpretací. Na novém ročníku choreografického ateliéru se tvorbou budou podílet nejen debutanti, to znamená ti, kteří si vyzkouší své schopnosti poprvé, ale i zkušenější tvůrci, kteří již mají své první choreografie za sebou. Řada tvůrců úspěšných choreografií z minulých ročníků bude pokračovat v práci také v letošním roce a my se těšíme, že budeme moci sledovat, jak se jejich tvorba od své předchozí podoby posunula k větší zralosti. Jak se z někdejších drobných improvizací, jimiž mladí tvůrci začínali své první choreografické kreace, postupně stávají komponované a stále sofistikovaněji propracované výrazové celky. Přijďte podpořit novou generaci mladých tvůrců do divadla Reduta! Balet NdB srdečně zve návštěvníky ze všech brněnských cizojazyčných komunit a skupin. Zveme studenty, turisty, rodiny, pracovní kolektivy i jednotlivce. Tanec pomáhá překonávat jazykové bariéry. Přijďte si s námi porozumět.

Choreografové:
Barbora Bielková; Gregor Giselbrech, Anita Glosová, Carolina Isach Cogollos; Uladzimir Ivanou, Nelka Lazović; Kateřina Nováčková j. h., Martin Svobodník, Emilia Vuorio

Choreografický ateliér 2017/18
8 choreografií / 9 autorů – Členové souboru baletu NdB jako tvůrci / jako tanečníci / jako autoři / jako choreografové
8 příběhů / 8 inspirací / 8 nápadů / 8 obrazů / 8 choreografií
Unikátní projekt členů Baletu NdB

Spolupráce Balet NdB – FaVU VUT
Propagační portfolio pro Choreografický ateliér 2017/18 vytvořili, stejně jako pro předchozí ročník, studenti Bára Růžičková a Lukáš Dobeš z Fakulty výtvarných umění VUT v Brně.

 

PREMIÉRA PROJEKTU: čtvrtek 18. 1. 2018 v 19 hodin, Divadlo Reduta

REPRÍZA A SOUČASNĚ DERNIÉRA PROJEKTU: pátek 19. 1. 2018 v 19 hodin, Divadlo Redutavhodné od 12 let

Sdílejte Balet NdB: www.facebook.com/baletndb
Žádné předsudky – užij si balet!
No Prejudice – Enjoy Ballet!

Kdy hrajeme

Pátek 5. 04. 2019 19.0020.30
Balet
 
PREMIÉRA PROJEKTU
Reduta
Sobota 6. 04. 2019 19.0020.30
Balet
 

Reduta