+

Kontrasty

  • Kontrast plakat
  • Kontrasty Ivan Pinkava 2
  • 2. BaletNdB_Kontrasty_RhapsodyinBlue_KristynaHouskova.JPG
  • 3. BaletNdB_Kontrasty_RhapsodyinBlue_KristynaHouskova.JPG
  • 4. BaletNdB_Kontrasty_ObliviouslyAware_KristynaHouskova.JPG
  • 5. BaletNdB_Kontrasty_ObliviouslyAware_KristynaHouskova.JPG
  • 6. BaletNdD_Kontrasty_Lidice_KristynaHouskova.JPG
  • 7. BaletNdD_Kontrasty_Lidice_KristynaHouskova.JPG
  • 8. BaletNdD_Kontrasty_Lidice_KristynaHouskova.JPG
  • 1. BaletNdB_Kontrasty_RhapsodyinBlue_KristynaHouskova.JPG

Nová choreografická generace v divadle Reduta.

Kontrasty
Rhapsody in Blue, Obliviously Aware, Lidice
Choreografie: Markéta Habalová, Dan Datcu, Jan Fousek
Hudba: George Gershwin, Philip Glass, Michal Hrůza a další.

Tento večer tří choreografů, jejichž díla se poprvé dostala do repertoáru Baletu NdB, je určen především mladším divákům. Název večera pak zcela vystihuje jeho obsah, v kontrastu k sobě tu stojí náměty tragické, filosofické i odlehčené. Mladí tvůrci choreografií, kteří nám předkládají své pohybem vyjádřené pohledy na svět, jsou tanečníci našeho souboru, kteří již mají své choreografické debuty za sebou. K choreografii Lidice Jana Fouska, která měla svou úspěšnou premiéru v jednom z ročníků Choreografického ateliéru, přibyly dvě zcela nové kreace vytvořené speciálně pro tento večer – Rhapsody in Blue Markéty Habalové a Obliviously Aware Dana Datcu.

Markéta Habalová - choreografka a demisólistka Baletu NdB
Choreografii se věnuje od roku 1997. Na II. Mezinárodní baletní soutěži v Brně 2006 získala 1. prémii za současnou choreografii. V rámci tvůrčí dílen Choreografický ateliér vytvořila choreografie Vesoul a Its Man´s World (2008), Concierto de Aranjuez, My Pajďom s koňom (2009) a Mezi světy (2014). Jako choreografka spolupracuje s Taneční konzervatoří Brno.

Dan Datcu - choreograf a bývalý člen Baletu NdB
Choreografií se začal zabývat v roce 2007, kdy vytvořil pro festival Choreolab v St.Pöltenu Given, but One Wing. O dva roky později pro stejný festival v rakouském Badenu Everlasting Pictures. Zúčastnil se choreografické soutěže Festival choreografických miniatur v Bělehradě, kde získal 1. cenu a Cenu kritiků za miniaturu A ton etoile (2013). Pro Slovinský národní balet v Ljubljaně vytvořil celovečerní balet Tristan a Isolda (2013.

Jan Fousek - choreograf a bývalý sólista Baletu NdB
Choreografii se věnuje krátce, přesto několik menších prací ukazuje na výrazný talent. Spolupracuje s Taneční konzervatoří Brno, pro kterou vytvořil několik choreografií - Adagio (2013), Alice in Wonderland (2014) a Back to You (2014). Choreografie Lidice (2014) je první prací pro Balet NdB

Premiéra: 10. června 2016 v divadle Reduta
délka představení: 1 hodiny 50 minut
dvě přestávky 20 minut
vhodné od 12 let

Foto: Ivan Pinkava

Kdy hrajeme