Osudové lásky

Osudová láska nepotká každého…

Výpis představení

dirigent: Pavel Šnajdr
choreografie: Rami Be’er, Ralf Dörnen, Mário Radačovský
scéna: Rami Be’er, Hans Winkler, Marek Hollý
kostýmy: Rami Be’er, Hans Winkler, Roman Šolc

Osoby a obsazení

Motýli - žena Emilia Vuorio, Laura Fernández, Markéta Habalová
Motýli - muž Adam Sojka, Pavel Kolář, Luděk Mrkos
Zjasněná noc - sólisté Ivona Jeličová, Adam Sojka, Andrea Popov Smejkalová, Jan Fousek
Osudové lásky Ivona Jeličová, Eriko Wakizono, Andrea Popov Smejkalová, Barbora Bielková, Michal Pimek, Filip Veverka, Petr Kolář

Tři choreografické kompozice o lásce...

MOTÝLI
A. Schnittke (1934–1998), P. Glass (1937), K. Weill (1900–1950)
Choreografie: Rami Be’er
Scéna, kostýmy, světelný design: Rami Be’er

Motýli světově proslulého choreografa Ramiho Be’era se poprvé objevili na brněnské scéně v rámci projektu Izraelský tanec v Brně 2011. Odvážný, energický, ale i smyslný choreografický rukopis Rami Be´era zde našel přesvědčivý výraz ve výtečném duetu, během kterého muž a žena tančí na obrovském sofa, jež se stává symbolickým jevištěm, na němž ožívají nejrůznější podoby a varianty partnerského vztahu.

ZJASNĚNÁ NOC
Arnold Schönberg (1874–1951) 
Dirigent: Pavel Šnajdr
Choreografie: Ralf Dörnen
Scéna a Kostýmy: Hans Winkler

Choreografie uznávaného německého tvůrce Ralfa Dörnena Zjasněná noc, vytvořená na mistrovskou hudbu Arnolda Schönberga podle básně Richarda Dehmela, byla slavnostně uvedena v předpremiéře na Festivalu Janáček Brno 2012. Téma, těžkého osudu ženy, který se odráží v posttraumatických panických vizích, nachází výraz v komplikovaném vztahu k muži. Dílo nicméně končí šťastně obrazem lásky a bezpečí. Tvůrce hudby, Arnold Schönberg, který je považován za souputníka a zároveň i umělecký protipól Igora Stravinského, patří k nejvýznamnějším osobnostem klasické moderní hudby. 

OSUDOVÉ LÁSKY
P. I. Čajkovskij (1840–1893) / F. Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847)
Dirigent: Pavel Šnajdr
Choreografie: Mário Radačovský
Scéna: Marek Hollý
Kostýmy: Roman Šolc

S hudbou P. I. Čajkovského a Felixe Mendelssohna-Bartholdyho se diváci setkají v poslední části tanečního triptychu, choreografii Osudové lásky, podle níž je večer pojmenován a semknut do jednotného celku. Osudová láska potká ty šťastnější z nás, někdo se s ní mine, jiného provází celý život již od školních let... Pro náš soubor Osudové lásky vytvoří renomovaný slovenský choreograf Mário Radačovský.

Kdy hrajeme