+

Poslední večeře - DEKKADANCERS

 • Posledni vecere - Dekkadancers - 16.9.17 Jatka 78 - web (43 of 205).jpg
 • Posledni vecere - Dekkadancers - 16.9.17 Jatka 78 - web (11 of 205).jpg
 • Posledni vecere - Dekkadancers - 16.9.17 Jatka 78 - web (20 of 205).jpg
 • Posledni vecere - Dekkadancers - 16.9.17 Jatka 78 - web (86 of 205).jpg
 • Posledni vecere - Dekkadancers - 16.9.17 Jatka 78 - web (99 of 205).jpg
 • Posledni vecere - Dekkadancers - 16.9.17 Jatka 78 - web (104 of 205).jpg
 • Posledni vecere - Dekkadancers - 16.9.17 Jatka 78 - web (142 of 205).jpg
 • Posledni vecere - Dekkadancers - 16.9.17 Jatka 78 - web (150 of 205).jpg
 • Posledni vecere - Dekkadancers - 16.9.17 Jatka 78 - web (187 of 205).jpg
 • Posledni vecere - Dekkadancers - 16.9.17 Jatka 78 - web (197 of 205).jpg
 • Poslední večeře - foto na plakát.jpg

17. března 2019 v Mahenově divadle

Baletní gangsterka protkaná černým humorem

    

Scénář a režie: Štěpán Benyovszký

Námět: Štěpán Benyovszký a DEKKADANCERS

Choreografie: Štěpán Pechar, Ondřej Vinklát, Marek Svobodník 

Hudba: DEKKADANCERS ve spolupráci s Janem Šiklem

Scéna a kostýmy: Pavel Knolle

  

Když se u jednoho stolu sejdou dva mafiánští bossové, nebudou určitě splácet účty jen za večeři. Čeká vás příběh jedné velké zrady propletený drobnými historkami o gangsterech, vražedných kuchařích, tajných agentech a smrtící kráse ruských baletek.

 

Tančí: Alina Nanu, Morgane Lanoue, Tereza Kučerová, Kristina Kornová, Ivana Mikešová, Marek Svodobník, Ondřej Vinklát, Štěpán Pechar, Mathias Deneux, Adam Sojka, Alex Sadirov, Tomáš Kopecký, Matěj Šust

    

 

Tanec a humor, to jsou dvě veličiny, které jdou velmi dobře k sobě, ale vytvořit z těchto dvou ingrediencí skvělé představení bývá jednou z nejtěžších disciplín. V případě Dekkadancers a jejich inscenace Poslední večeře, která je čerstvou držitelkou Výroční ceny portálu Opera Plus za nejlepší choreografii roku 2017, se to tvůrcům bezpochyby podařilo.

Seskupení tanečníků Dekkadancers založili v roce 2009 členové baletu Národního divadla Tom Rychetský, Viktor Konvalinka a fotograf Pavel Hejný, zpočátku pouze jako ventil svých uměleckých představ. Soubor byl a dodnes je tvořen převážně členy souboru baletu Národního divadla, kterým spolupráce na autorských představeních skupiny přináší nejen osobní ale i profesní realizaci. Od roku 2015 se v uměleckém vedení skupiny uplatňuje tzv. druhá generace Dekkadancers, Štěpán Pechar, Marek Svobodník a Ondřej Vinklát, jejichž choreografie v současnosti tvoří důležitou součást repertoáru. Tvorba souboru se odehrává výhradně ve volném čase tanečníků, což je při jejich mimořádném vytížení obdivuhodné. Zvláště pak uvědomíme-li si, že se konkrétně v této taneční grotesce nepředstavují publiku pouze jako tanečníci, ale také jako zdatní hudebníci, performeři nebo zpěváci. Každý ze třinácti tanečníků tu najde uplatnění pro své taneční umění i další ze svých talentů.

Poslední večeři se Dekkadancers poprvé ve své historii pustili do celovečerního díla. Baletní gangsterka protkaná černým humorem nás zavede do prostředí italského městečka, německé policejní cely i vířivky mafiánského bosse, kde se staneme svědky divokých přestřelek, vášnivé romance, policejní akce i všudypřítomné zrady a její pomsty.

Po kombinovaných večerech kratších choreografií se Dekkadancers rozhodli k novému velkému kroku – celovečerní Poslední večeři. Na groteskní hříčku poměrně odvážné rozhodnutí – a ve výsledku velice úspěšné. Dekkadancers totiž mají vedle humoru ještě jednu silnou zbraň a tou je talent, který se neomezuje pouze na tanec a choreografii, ale tanečníky můžete spatřit i v rolích vypravěčů a hudebníků. Barbora Turksová, Taneční aktuality

Délka: 75 minut bez přestávky

Kdy hrajeme