+

13.12.2021 - Bára Poláková se skupinou

  • bara1.JPG
  • Bára2.JPG

Oblíbená zpěvačka a herečka Barbora Poláková získala v loňském roce dvě Ceny Anděl (za na Instagramu živě přenášený, klip k písni 2–8–5 a coby Sólová interpretka roku) a jen tak nohu z plynu nesundává. Dokazuje to mimo jiné její další klipová produkce ke svému druhému řadovému albu ZE.MĚ: klip k působivé baladě Sami dva, rozjuchané pecce Poď si (s hostující Evou Samkovou) a hravému songu Kdyby, v jehož klipu si dokonce zalétala, stejně jako v říjnu 2019 na svém doposud největším sólovém vystoupení v pražském Foru Karlín.
 
Sympatická hravost a umění překvapovat jsou jedněmi z důležitých aspektů, jež Polákové přinášejí přízeň fanoušků i odborné kritiky. Bářina tvorba doposud čítá dvě řadová alba (obě v produkci renomovaného Jana P. Muchowa), z nichž
kromě výše zmíněných písní vzešly hity jako Kráva, Nafrněná nebo Po válce a jež Polákové vynesla celkem pět Cen Anděl i Zlatou a Platinovou desku Supraphonu.
 
Obě alba jsou rovným dílem zastoupeny i na Bářiných koncertech, které jsou snad ještě barevnější a živelnější, než její studiová tvorba. Kromě samotné Polákové na tom má nemalý podíl i její doprovodná kapela složená z výborných muzikantů v čele s kapelníkem a spoluatorem řady písní Davidem Hlaváčem. Návštěvníci koncertů se tak mohou těšit na skvělou a energickou show, jež skvěle funguje jak v klubovém prostředí, tak na velkých pódiích letních festivalů.
  
Vyjma své hudební kariéry je Barbora Poláková samozřejmě stále činná i jako herečka. V loňském roce ztvárnila role hned ve třech filmech, které se letos objeví v českých kinech. Vidět ji budeme moci v historikcém dramatu Bohdana Slámy Krajina ve stínu, komedii Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel a filmové adaptaci knižního bestselleru Radky Těštíkové Bábovky. K té navíc Barbora společně s Davidem Hlaváčem složili titulní píseň, která je první hudební novinkou od vydání alba ZE.MĚ a předzvěstí věcí příštích...

Kdy hrajeme

Pondělí 13. 12. 2021 19.0021.00
Hosté
 

Janáčkovo divadlo