+

DEN SE ŽIDOVSKOU KOMUNITOU – součást trilogie „ŽIJÍ S NÁMI ANEB BÝT VĚŘÍCÍM V BRNĚ“

9. února 2014 od 15 hodin na Malé scéně Mahenova divadla

Přijďte strávit příjemné odpoledne na Malé scéně a dozvědět se něco více o současné židovské komunitě v Brně i o její historii! Čeká na vás podrobná výstava o dějinách přítomnosti Židů v Brně, originálně pojaté divadelní představení pohybového Divadla KUFR "Židovka aneb Žonglování se životem" o dívce, která se již nevrátila, a především fascinující setkání s bývalým dlouholetým předsedou Židovské obce Brno Pavlem Friedem (nar. 1930) a mladým katolickým knězem a zároveň dokumentaristou Janem Hanákem. Součástí programu bude také volná diskuse s pozvanými hosty.

 

Pořad je součástí trilogie, která si klade za cíl nahlédnout do života brněnských Židů, Muslimů a Pravoslavných křesťanů a nalézt společné hodnoty, na kterých se všichni shodujeme.

 

15.00 – divadelní představení Židovka aneb Žonglování se životem (Divadlo KUFR)

 

16.15 – přednáška a diskuse s Pavlem Friedem. Co pro člověka znamená být Židem? Svědectví muže, který prošel koncentračním táborem.

 

Během celého programu možnost prohlédnout si výstavu dokumentů a fotografií, které vás seznámí s dějinami přítomnosti Židů ve městě Brně.

Kdy hrajeme