+

Blíží se premiéra scénického čtení PRINCIP CHAOSU!

Bouří se. Nedůvěřuje světu. Nevěří ve světlou budoucnost. A právě v těchto časech se dostává k moci. GENERACE X.

PRINCIP CHAOSU, to je název nové hry jednoho z nejuznávanějších současných německých autorů Olivera Klucka a zároveň charakteristika světa, ve kterém žijeme. Mezi zřícenými věžemi Světového obchodního centra, v pokleslé televizní kultuře, kterou nenávidíme, ale neumíme se jí vzdát, ve frontách před úřadem práce nebo na vysoké škole při studiu čtvrtého bakalářského oboru, který nám nezajistí obživu, tam všude žijeme a tam všude stojíme tváří v tvář chaosu.

Zmatek ovládl naši planetu už před několika desítkami let, kdy se rozpadly tradiční společenské a rodinné struktury, doposud silné ekonomiky se začaly hroutit a lidstvo zahájilo vlastní destrukci chemickými a biologickými zbraněmi, virem HIV a tvrdými drogami. Ne, toto není popis apokalypsy. Toto jsou 70. léta 20. století!

V době, kdy vyrůstala dnes mocná generace X, bylo snadné stát se pesimistou. Chaos byl všudypřítomný a nakažlivý. Oliver Kluck, dramatik píšící s notnou dávkou sebekritiky a černého humoru, o tom ví své. Co když se však na legendární generaci X zaměří příslušníci generace Y? Nová interpretace provokativního, vtipného a otevřeného dramatického textu, která hledá odpovědi na otázky, proč je současný Evropan v krizi a zda z chaosu ještě vede cesta ven.

Hru formou scénického čtení s úspěchem uvedlo pražské Divadlo LETÍ a nyní se text dostává i do Brna.

Režie: Lukáš Kopecký
Scénografie: Veronika Watzková
Dramaturgie: Helena Michková
Hrají: Jakub Šafránek, Miroslav Sýkora j. h., Táňa Hlostová j. h.

Kdy hrajeme