Činoherní Ceny DIVA 2014

Ve středu 11. března byly na slavnostním Galavečeru DIVA, režírovaném tentokrát souborem baletu, předány divácké Ceny DIVA. 

Za činohru si pro ocenění v kategorii Nejlepší herečka roku 2014 došla již pošesté všestranná Eva Novotná, na druhém místě se umístily rovnou tři její kolegyně – Klára Apolenářová, Jana Štvrtecká a Magdaléna Tkačíková – a pomyslné třetí místo zaujala Lucie Schneiderová, toho času se plně soustřeďující na roli mateřskou.

V mužské kategorii obsadil první příčku dlouhodobý miláček publika Bedřich Výtisk, na druhém místě skončil Jakub Šafránek, o kterém možná není tolik známo, že kromě herectví také vytváří audiospoty a je autorem pohádky Brněnské pověsti, a bronzovou příčku zaujal jeden z nejmladších členů souboru Martin Veselý.

A které inscenace vás nejvíce zaujaly? Zvítězila antická tragédie Král Oidipús v režii Martina Františáka, za kterou se s výrazným odstupem shodně umístily dva redutní tituly: činoherně-taneční melodram Alžběta a Salomena (režie Hana Litterová) a pohádkové Brněnské pověsti (režie Roman Groszmann). Moderně zpracovaní Schillerovi Loupežníci (režie Thomas Zielinski) obsadili třetí místo.