Činohra SND představila své Tři sestry - TRIALOG 2012

Podívejte se na fotoreportáž z představení Slovenského národného divadla v rámci festivalu Trialog 2012 a nenechte si ujít pokračování této jedinečné divadelní přehlídky nejvýznamějších činoherních scén České a Slovenské republiky v Mahenově divadle!

Hrali: Tomáš Maštalír, Marián Labuda, Ingrid Timková, Diana Mórová, Jozef Vajda, Slávka Halčáková, Táňa Pauhofová, Mária Královičová.


Hvězdná hostující představení v rámci festivalu TRIALOG 2012 na která ještě můžete přijít:

Květa Fialová v Mahenově divadle

26. února – HAROLD A MAUDE (Slovácké divadlo Uherské Hradiště)

Harold a Maud se seznámí na pohřbu, oba je totiž pravidelně navštěvují, každý však za jiným účelem. Zatímco on je nenapravitelný pesimista a „sériový sebevrah“, ona je obdařena překypující radostí ze života, vírou, že každý konec je jen začátek něčeho nového, lepšího.

Ve společnosti Maude jsme spolu s Haroldem postupně okouzleni plností a hloubkou života, prostřednictvím jejího krásně nekonvenčního pohledu na svět uvěříme, že budeme-li chtít, můžeme opravdu všechno. Po dlouhé době mohou brněnští milovníci činohry shlédnout hostování Slováckého divadla z Uherského Hradiště 26. února. Svou milovanou titulní roli Maud představí brněnskému publiku fenomenální Květa Fialová.

Nesmrtelný příběh chudé květinářky Lízy

4. března – PYGMALION  (Národní divadlo Moravskoslezské)

Příběh, ve kterém láska překračuje hranice společenských vrstev, začíná pověstnou sázkou profesora Higginse. Žena z ulice, kterou přetvoří k obrazu svému, mu možná pomůže vyhrát nad snoby, ale domýšlivý učitel prohrává své srdce. Hra šokovala londýnské diváky šťavnatým zaklením „bloody arse“ z úst hlavní hrdinky (doslova „zatracená prdel“). Něco takového bylo do té doby na jevišti neslýchané. Přesto, nebo právě proto, podlehli kouzlu a vtipu poutavého příběhu i muzikáloví tvůrci a světlo světa spatřila světoznámá My Fair Lady.

Nebezského Lear

10. března – KRÁL LEAR (Národní divadlo v Praze)

Tragédie krále, který nedokáže rozpoznat skutečnou lásku. Král Lear, moudrý a ctěný muž na cestě k šílenství. Tragédie dcery, která příliš milovala svého otce. Tragédie země, v níž intriky připravují vládce o rozum. Velká slova a pošetilá gesta mnohdy nejdou vzít zpět. Osud bývá nemilosrdný, sarkastický i krutý, jako lidé, kteří jej vytvářejí. Pohádkový příběh pozvedl alžbětinský génius  do velkého dramatu. Jedinečný režisér Jan Nebeský s nezaměnitelným scénickým rukopisem a nekonformním pohledem na velká témata znovu hostem Národního divadla. Hrají: David Prachař, Petra Špalková, Eva Salzmannová, Alois Švehlík, Saša Rašilov aj.

 

Jiří Suchý a Jitka Molavcová se vrací

18. března – HODINY JDOU POZPÁTKU (Divadlo SEMAFOR)

Oblíbenou legendární a zejména nestárnoucí dvojici Divadla Semafor po triumfálním úspěchu Mam´zelle Nitouche v září 2011 mohou příznivci Semaforu vidět v představení Hodiny jdou pozpátku  18. Března 2011 jako slavnostní závěr festivalu TRIALOG 2012. Děj muzikálku se odehrává v roce 1938 v nočním podniku Honolulu. A to byla doba swingu. Protože však nejde o prezentaci hudebně-vědného večera nýbrž o zábavnou komedii, rozpětí swingu bude stylově trochu širší - bude to swing třicátých a čtyřicátých let. Toto mimořádné dílo, které mělo ve své domovské scéně premiéru teprve v září 2011 připravil Jiří Suchý k svému životnímu jubileu. Pro Mahenovu činohru je velkou ctí, že mezi prvními divadly v ČR může jeho gala představení hostit na svém jevišti. Hrají: Jitka Molavcová, Jiří Suchý, Jiří Štědroň aj.

 

Vstupenky jsou již v prodeji!

foto: Jana Hallová