+

Cirkusové šapitó - naše nová scéna a vaše nejčastejší dotazy

  • sapito
  • sapito

Festival Cirkus bude v Brně má nový - vylepšený web. Na adrese http://www.cirkusbude.cz/ najdete více informací k jednotlivým produkcím, Rozmarnému létu, koncertům a v neposlední řadě informace k samotném šapitó. Nejčastěji kladené otázky uvádíme i zde :)

Kdy začínáte a jak dlouho v Lužánkách budete?
Cirkus bude v Brně – mezinárodní festival nového cirkusu, divadla a hudby – zahajujeme slavnostní premiérou Rozmarného léta 23. února 2018. Rozmarné léto, mezinárodní novocirkusové produkce a hudební koncerty zde budeme uvádět až do začátku června 2018.

Nebude nám v šapitó zima?
Je pro nás velice důležité, abyste se i na tomto našem nezvyklém působišti cítili co možná nejpříjemněji, šapitó tedy bude vytápěné na běžnou pokojovou teplotu.

Můžu si koupit vstupenky na konkrétní místo?
Vstupenky jsou v tuto chvíli rozdělené do tří cenových pásem s ohledem na viditelnost, kterou jednotlivá místa nabízí. Je čistě na vás, které pásmo upřednostníte. Jednotlivá sedadla jsou v rámci těchto pásem nečíslovaná, můžete si tedy přímo na místě obsadit sedadlo, které si v daném pásmu sami vyberete.

Co na sebe? jaký je dresscode?
Zvolte neformální pohodlné oblečení i obutí (speciálně doporučujeme obuv bez podpatku), chceme, abyste se v tomto nedivadelním prostoru cítili jako doma.

Budou v šapitó zvířata tak, jak to známe z klasického cirkusu?
Program festivalu Cirkus bude v Brně se zaměřuje na produkce nového cirkusu, divadla a koncertů, v žádné z nich se tedy cvičená zvířata neobjeví. Klademe důraz především na krásu akrobacie, slov a hudby. Z bezpečnostních důvodů bohužel není do šapitó povolen vstup s domácími mazlíčky.

Je šapitó bezbariérové?
Ačkoliv se nejedná o klasický bezbariérový prostor, je pro nás důležité umožnit přístup i lidem na invalidním vozíku, a máme tedy i pro tyto účely připravené řešení. Prosíme, zda nás v případě takového požadavku můžete upozornit již při koupi své vstupenky, abychom Vám tak mohli zajistit pomoc personálu přítomného přímo na místě.

Co uděláte s trávníkem v lužánkách?
Ani nám není lhostejný stav trávníků v tomto krásném parku. Naše kroky konzultujeme s Veřejnou zelení města Brna, neboť v rámci našeho působení v parku Lužánky pochopitelně myslíme i na svědomitou nápravu. V současné chvíli, kdy jsme si museli najít alternativní působiště vzhledem k probíhající rekonstrukci Janáčkova divadla, nám jde primárně o vytvoření kultivovaného a krásného prostředí, které bude pro diváky neopakovatelným zážitkem. Stopy nakladačů budou tedy posléze urovnány, cesty vyčištěny, trávník rekultivován.

Kdy hrajeme