Eva Brodská

výtvarnice scény

Pracuje jako scénograf ve  svobodném povolání. Studovala obor scénografie na pražské DAMU u prof. Jana Duška, prof. Alberta Pražáka a prof. Jany Zbořilové. V letech 1991-96 působila jako šéf výpravy a scénograf v Divadle F.X.Šaldy v Liberci.

Studovala taktéž i malbu, a to u prof. Oldřicha Smutného na pražské DAMU. Vystavovala v Praze, Roudnici nad Labem, Bratislavě. Je zastoupena v Muzeu Bohuslava Martinů Polička. Je malířkou s osobitým a nezaměnitelným rukopisem a smyslem pro kompozici.

Eva Brodská vytváří také návrhy pro realizace bytových interiérů, restaurací, obchodů a galerií v Praze a pro soukromou školu v Liberci. Pracovala pro Krajský úřad Ústí nad Labem v oboru výstavnictví. Pravidelně spolupracuje s Ing.Arch. Zuzanou Rákosníkovou.

Zrealizovala více než 200 scénických a kostýmních výprav pro činohru, operu, balet, operetu a muzikál – spolupracovala např. s Národním divadlem Praha, Městským divadlem Brno a s většinou dalších divadel v České republice. Opakovaně vystavovala na Pražském Quadrienalle a Salónu scénografie. Její malířská průprava a umělecká tvorba je vidět již u přípravy scénických návrhů, kdy prostřednictvím malby dovede již v návrhu vytvořit pozdější atmosféru dekorace na jevišti, v architektonickém řešení, práci se světlem a inscenačním záměrem.

Inscenace Měšťák šlechticem je její první spolupráce s Mahenovou činohrou NDB.