+

Eva Jiříkovská

výtvarnice kostýmů

Vystudovala grafiku a výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity pod vedením ak. mal. Jana Vičara. Od roku 2004 působí jako scénografka a výtvarnice ve Slováckém divadle Uherské Hradiště, kde spolupracovala např. na inscenacích Cikáni, Kalibův zločin (režie Jan Antonín Pitínský), Bambiland, Medeia (režie Jiří Honzírek), Modré květy, Mein Faust, Villon F. – nominace na Cenu Alfréda Radoka 2007 (režie Jakub Maceček), Dům Bernardy Alby, Bůh masakru, Naši furianti, Král Richard III. aj (režie Igor Stránský) aj. V témž divadle je navíc autorkou veškeré propagační grafiky.

Mimo své domovské působiště hostovala např. v Národním divadle Brno (Perikola - režie: Tomáš Studený, Lékárník – nominace na Cenu Alfréda Radoka 2010, režie – Tomáš Studený) (Stanice: Tančírna – režie: Dodo Gombár, Ideální manžel – režie: Jakub Maceček, Pohádka o malém Mozartovi a velkém drakovi – režie: Jiří Honzírek), ve Švandově divadle (Merlin: Zrození, Merlin: Grál, Crash u potoka -  režie: Dodo Gombár) v HaDivadle (Idioti – režie: Jiří Honzírek), v Divadle Petra Bezruče (Lakomec – nominace na Cenu Alfréda Radoka 2008 – režie: Zdeněk Dušek), v Divadle Polárka (Golem – režie: Jiří Honzírek,  Zmatek nad zmatek – režie: Jakub Maceček), v Divadle U stolu (Hrad smrti – režie: Jakub Maceček), v Moravském divadle Olomouc (Mandragora) či v Divadle Husa na provázku (Baletky) aj. Dlouhodobě spolupracuje se souborem Hradišťan (i jako tanečnice) Výprava k pořadu 3x je člověk (2010)  výpravy ke kantátě skladatele Bohuslava Martinů Kytice, 2007), dále Písně a tance  lásky ( Carmina Catulli Carla Orffa a Svatby Igora Stravinského, 2011) obé nastudováno pro Mezinárodní operní festival v Litomyšli, 2010

 Podílela se na dokumentech České televize (Mistr, Vracaja sa dom od Betléma) a na celovečerním filmu Klíček, na natáčení pořadu Na forbíně s Tomášem Matonohou, ale také na tanečním projektu Hany Košíkové about_blank. Soustavně se věnuje vlastní volné tvorbě – např. samostatná výstava Grandmother´s Coffee-Set ve Slováckém divadle, kolektivní výstava v rámci 250. narození W. A. Mozarta v Mozarthausu ve Vídni nebo účast na malířském sympoziu v Hodoníně, kolektivní výstavy v Městském divadle Brno aj.

kdy hraje

Sobota 31. 10. 2020 19.0021.45
Činohra
Ewald Palmetshofer
Člověk v provizoriu.
Reduta
Úterý 3. 11. 2020 19.0021.20
Opera
Gaetano Donizetti
Mahenovo divadlo
Čtvrtek 26. 11. 2020 19.0021.20
Opera
Gaetano Donizetti
Mahenovo divadlo
Čtvrtek 1. 07. 2021 20.0022.20
Opera
Gaetano Donizetti
Špilberk

Další program

Online archiv