+

Eva Jiříkovská

výtvarnice kostýmů

Vystudovala grafiku a výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity pod vedením ak. mal. Jana Vičara. Od roku 2004 působí jako scénografka a výtvarnice ve Slováckém divadle Uherské Hradiště, kde spolupracovala např. na inscenacích Cikáni, Kalibův zločin (režie Jan Antonín Pitínský), Bambiland, Medeia (režie Jiří Honzírek), Modré květy, Mein Faust, Villon F. – nominace na Cenu Alfréda Radoka 2007 (režie Jakub Maceček), Dům Bernardy Alby, Bůh masakru, Naši furianti, Král Richard III. aj (režie Igor Stránský) aj. V témž divadle je navíc autorkou veškeré propagační grafiky.

Mimo své domovské působiště hostovala např. v Národním divadle Brno (Perikola - režie: Tomáš Studený, Lékárník – nominace na Cenu Alfréda Radoka 2010, režie – Tomáš Studený) (Stanice: Tančírna – režie: Dodo Gombár, Ideální manžel – režie: Jakub Maceček, Pohádka o malém Mozartovi a velkém drakovi – režie: Jiří Honzírek), ve Švandově divadle (Merlin: Zrození, Merlin: Grál, Crash u potoka -  režie: Dodo Gombár) v HaDivadle (Idioti – režie: Jiří Honzírek), v Divadle Petra Bezruče (Lakomec – nominace na Cenu Alfréda Radoka 2008 – režie: Zdeněk Dušek), v Divadle Polárka (Golem – režie: Jiří Honzírek,  Zmatek nad zmatek – režie: Jakub Maceček), v Divadle U stolu (Hrad smrti – režie: Jakub Maceček), v Moravském divadle Olomouc (Mandragora) či v Divadle Husa na provázku (Baletky) aj. Dlouhodobě spolupracuje se souborem Hradišťan (i jako tanečnice) Výprava k pořadu 3x je člověk (2010)  výpravy ke kantátě skladatele Bohuslava Martinů Kytice, 2007), dále Písně a tance  lásky ( Carmina Catulli Carla Orffa a Svatby Igora Stravinského, 2011) obé nastudováno pro Mezinárodní operní festival v Litomyšli, 2010

 Podílela se na dokumentech České televize (Mistr, Vracaja sa dom od Betléma) a na celovečerním filmu Klíček, na natáčení pořadu Na forbíně s Tomášem Matonohou, ale také na tanečním projektu Hany Košíkové about_blank. Soustavně se věnuje vlastní volné tvorbě – např. samostatná výstava Grandmother´s Coffee-Set ve Slováckém divadle, kolektivní výstava v rámci 250. narození W. A. Mozarta v Mozarthausu ve Vídni nebo účast na malířském sympoziu v Hodoníně, kolektivní výstavy v Městském divadle Brno aj.

kdy hraje

Čtvrtek 1. 07. 2021 20.0022.20
Opera
Gaetano Donizetti
Špilberk

Online archiv