JISTĚ, PANE MINISTŘE: představení plné hvězd 15. září v Mahenově divadle

  • p936347
  • p128536
  • p166229
  • p839712
  • p868871
  • p236811
  • ministr2

Viktor Preiss, František Němec, Jan Šťastný, Svatopluk Skopal, Daniela Kolářová či Simona Postlerová, to jsou jen některé z velkých hereckých osobností, které uvidíte 15.9. na prknech Mahenova divadla.

Hostem Mahenovy činohry bude tentokrát Vinohradské divadlo, které hrou Jistě, pane ministře, plní hlediště domácí scény už dlouhých sedm let. Režijně je pod představením podepsán Martin Stropnický.

„Herecké obsazení je skutečně hvězdné a každému se z role povedlo vytěžit maximum. Soupeření Viktora Preisse s Františkem Němcem patří jednoznačně k tomu nejlepšímu, co představení nabízí, a oběma zdárně sekundoval kouzelně rozpolcený Jan Šťastný. Člověku bylo skoro až líto, že jim hra nedovolí zajít ještě trochu dál. Velmi povedená a funkční je i scéna Miloně Kališe.“

                                                                                                      Jakub Leníček, Český rozhlas 

Děj se skládá z řady epizod, které spojuje prostředí vysoké britské politiky se všemi jeho zákulisními intrikami a manévry. Situace, charaktery a vztahy jsou však natolik typické, že českému divákovi nemohou nepřipomenout komické aspekty "tolik blízké reality" české politické scény. Možná právě to vysvětluje výrazný úspěch titulu již v televizní podobě, jejíž českou verzi nám zprostředkoval mistrovský dabing v podání Viktora Preisse a Františka Němce. Příjemnou zprávou i je fakt, že spolupráci s Vinohradským divadlem přijal člen činohry Národního divadla František Němec, a že společně s Viktorem Preissem vytvořil hlavní postavy i na jevišti.
Komedie Jistě, pane ministře byla režijním debutem Martina Stropnického, který využil příležitosti skloubit své zkušenosti divadelní se zkušenostmi z desetileté diplomatické praxe.