+

Lucie Andělová

bw-schneiderova

herečka souboru Činohry NdB

V NdB v současnosti hraje v těchto inscenacích:

Narodila se na severovýchodě Moravy a vyrůstala ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Odmalička zpívala, recitovala, tančila, s kamarádkami napsala muzikál. Byl úspěšný, tak napsaly druhý. Chtěla zapálit divadlo. To byl sen. Divadlo nakonec zapálilo ji. Vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a navázala studiem činoherního herectví na JAMU v Brně. Od roku 2011 je členkou činoherního souboru Národního divadla v Brně.

Během studií hostovala v Divadle Polárka a Divadle U stolu. Zde se představila v inscenacích Hrad smrti, Tragická historie o doktoru Faustovi, Macbeth. V současné době ji můžete na této scéně vidět v úspěšných inscenacích Teď na krk oprátku ti věší (Děvka) a Král umírá (Královna Marie).

Spolupracuje rovněž s Divadlem Krajiny, kde vznikla pozoruhodná inscenace Pavla Trtílka a Juraje Augustína Sestřičky. V roce 2012 získala Cenu diváků na festivalu současné evropské dramatické tvorby Les Eurotopiques ve Francii.

V létě 2013 a 2014 účinkovala na Letních shakespearovských slavnostech v několika reprízách úspěšné inscenace Sen noci svatojánské v roli Heleny.

Lucie je také velmi hudebně nadaná. Zpívá, hraje na saxofon, na kytaru, trochu na klavír. V inscenaci Lysistrata vytváří scénickou hudbu přímo na jevišti. Působila v brněnské kapele Gentle Irony Trio.

kdy hraje

Online archiv