Dnes Romeo a Julie: Akce 1+1 vstupenka zdarma

V předvečer prvního Máje pro Vás hrajeme snad nejslavnější hru o lásce: Romeo a Julie. Při této příležitosti jsme pro Vás připravili akci na vstupenky. 

Vezměte své drahé, lepší i horší polovičky do Mahenova divadla a nechte se unášet na vlně lásky. Na představení Romeo a Julie 30.dubna platí AKCE 1+1 vstupenka zdarma.

 ROMEO A JULIE

Audiospot_Romeo_a_Julie.mp3 Audiospot Romeo a Julie

 Nejúspěšnější, nejhranější, nejuváděnější Shakespearovská tragédie…

 Osudovost, fatalita, vášeň, touha, láska, zrada…

 Nejslavnější novodobý mýtus o lásce…

Romeo a Julie je novodobým mýtem o lásce, který před více než čtyřmi sty lety zpracoval tehdy začínající dramatik a básník William Shakespeare. Z této jeho první velké tragédie se zrodil snad nejslavnější příběh o lásce všech dob.

„Milovat je snadné, dokud nevíte, co vše za láskou se skrývá.“

Děj Romea a Julie je zasazen do prostředí italské Verony, kde se na pozadí bojů mezi dvěma znesvářenými rody odehrává osudové milostné vzplanutí. Shakespeare ve svém díle straní velkému lidskému citu. Ústřední dramatický konflikt, který se na různých rovinách projevuje rovněž jako střet mladých a starých, citu a rozumu, neodvratného osudu a svobodné volby, vrcholí poznáním o lidské nepoučitelnosti, jíž se v nerovném boji může vzepřít pouze milostný cit dvou mladých lidí jako hodnota ze všech nejvyšší.

Mahenovo divadlo 30.dubna od 19:00.