+

Médeia - David Prachař v krutém příběhu o lásce a zradě

11. února v divadle Reduta hostuje divadelní spolek JEDL se svým představením Médeia. V hlavních rolích David Prachař a Lucie Trmíková. 

Kdyby existovalo jiné zrození, zcela bez ženy, jak šťastný by byl život. Za chvíli, až budeš trpět až do dne své smrti, pomysli, Iásone, že žila jednou dívenka Médeia, náročná a čistá. Malá něžná Médeia ležela s roubíkem v ústech na dně té druhé. Bojovala úplně sama, nepoznaná, bez pomoci. Divadelní projekt „Médeia“ je zpracováním jednoho z nejkrutějších příběhů lásky, zrady a pomsty, který byl kdy napsán. Scénář se inspiruje, propojuje a zpracovává texty Senecy, Anouilha, Christy Wolfové, Ingeborg Bachmannové, Oscara Wildea, Vojtěcha Nebeského a Lucie Trmíkové. Médeia je přemítáním o tom, kdy a za jakých okolností se člověk vylévá z břehů lidskosti. Je sondou do duše, která přestává být lidskou, kdy člověk přestává být člověkem, kdy překračuje meze lidství. 

Režie: Jan Nebeský 
Scénář: Lucie Trmíková 
hudba: Jan Šikl 
výtvarná spolupráce: Igor Korpaczewski a Margita Titlová 
Kostýmy: Petra Vlachynská 
hrají: Lucie Trmíková, David Prachař, Jan Šikl 

Představení je dílem divadelního spolku JEDL. Lístky na představení si pohodlně koupíze ZDE. Hrajeme v pondělí 11. února od 19:00 v divadle Reduta. 

pracha__.jpg

Kdy hrajeme