Můj romantický příběh, oceňovaná inscenace Daniela Špinara, se 1. října představí divákům Divadla Reduta!

  • mrp_5
  • mrp_6
  • mrp_7
  • DSC_0251
  • DSC_0445 %281%29
  • IMG_6068

Singles groteska aneb Začátek vztahu nemusí vždy zářit jasnými barvami...  

 „Můj romantický příběh“, komedie mladého skotského dramatika D. C. Jacksona nabízí zábavný a přesto nekompromisní pohled na hledání toho pravého partnera dnešními třicátníky. Pod slupkou zábavné hry se ukrývá originální vztahová tragikomedie, jejíž vtip je navíc umocněn hereckým obsazením – pětice hlavních představitelů ztvárňuje téměř šestnáct postav.

                   Autor velmi upřímně ukazuje, proč tolik mladých lidí žije samo, bez rodiny, bez dětí, bez partnera a analyzuje fenomén dneška, životy tzv. singles. Myslím, že teď je téma hledání partnera po třicítce takový fenomén především proto, že je úplně jiná doba. Nabízí se spousta možností, nic není problém, způsoby komunikace se zrychlují, ale lidé jako by kvůli tomu byli mnohem zranitelnější, neschopnější,“ říká režisér Daniel Špinar o titulu, jehož příběh je univerzální, klidně by se mohl odehrávat v kterémkoliv českém nebo moravském městě. Tedy všude tam, kde žijí, pracují a (ne)milují se mladí lidé. Zoufale hledající, zoufale doufající a snad i nakonec šťastně nacházející… lásku. Vlastně by naše inscenace měla být jakýmsi ironickým a vtipným návodem, jak se v zamotaném vztahovém bludišti dnešního světa vzájemně najít, propojit a znovu nezabloudit,“ dodává Ilona Smejkalová, dramaturgyně této inscenace (a současná dramaturgyně Divadla Reduta).

                   Můj romantický příběh měl světovou premiéru v roce 2010 v Edinburghu, úspěšně se hrál v Londýně a výjimečné renomé si získal i v mezinárodním měřítku, po premiérách v Austrálii, Německu, Řecku, Srbsku, Slovinsku, Švédsku, USA i Česku se připravují uvedení ve Francii, Číně či Japonsku.

MRP  mrp t.jpg

                   A neobyčejně úspěšná je také ostravská verze tohoto světového divadelního hitu – Tereza Vilišová (představitelka „naší“ Anny Kareniny) získala za ztvárnění hlavní role Cenu Alfréda Radoka a Cenu Thálie, inscenace obdržela Cenu Marka Ravenhilla za nejlepší českou inscenaci nového textu, v hlasování bezručácké divácké ankety „Bezruč sobě“ byl „Můj romantický příběh“ oceněn jako nejlepší titul sezóny.

                   Kromě již zmiňované Terezy Vilišové a Ondřeje Bretta uvidíte 1. října i dva další nedávné absolventy brněnské JAMU – Petru Kocmanovou a Lukáše Melníka. Začátek je v 19 hodin.