Odložená premiéra ROMEA A JULIE.

Vážení diváci a příznivci Mahenovy činohry, dovolujeme si vám oznámit, že z umělecko-provozních důvodů jsme nuceni odložit premiéru titulu W. Shakespeara Romeo a Julie 22. 6. 2012. O tento nádherný titul však nepřijdete,  na našem repertoáru se s ním opět shledáte v září letošního roku.

Jako náhradu Vám nabízíme po dlouhé době znovunavrácení na repertoár jiný shakespearovský titul, historickou fresku Král Richard III., která byla velmi pozitivně přijímána jak diváky, tak divadelní kritikou. Obnovenou premiéru Krále Richarda III. chceme věnovat památce našeho drahého, zesnulého kolegy Mistra Jaroslava Dufka, který v tomto představení výtečně sehrál roli lorda Hastingse. Jeho partu se v novém uvedení ujme přední herec našeho souboru pan Zdeněk Dvořák. V roli Buckinghama se můžete těšit na Pavla Doucka. Tuto vrcholnou Shakespearovu hru uvedeme v termínech 21. 6. v 10:30 a 18h, 22. 6. v 19h, 23. 6. v 19h. Místo inscenace Romeo a Julie dne 25. 6. pro abonenty skupiny ČP nabízíme rovněž kritiky i diváky ověnčený titul Korespodence V + W z repertoáru Divadla Reduta, který zahrajeme v Mahenově divadle. Inscenace se těší mimořádnému zájmu, můžeme směle říci po celé České republice i v zahraničí. 28. 6. jako závěrečné představení sezóny nabízíme divácky oblíbenou inscenaci oceněnou Cenou Diva 2011 Cyrano z Bergeraku.

Vstupenky zůstávají v platnosti nebo si je můžete bezplatně vyměnit, případně žádat vrácení peněz v předprodeji NDB, Dvořákova 11 anebo v Divadle Reduta.

Nové termíny představení Romea a Julie jsou následující: premiéra se uskuteční 13. září 2012, reprízy v září: 15. září v 19h, 16. září v 17h. Představení Romeo a Julie režijně připraví Zdeněk Černín.

Omlouváme se Vám za způsobené potíže a věříme, že změnu přijmete s pochopením a zachováte nám přízeň.

Po premiéře Romea a Julie se též přesouvá křest knihy Jubilanti Činohry Národního divadla Brno 2012 autorky Evy Šlapanksé  z 22.6 2012 na čtvrtek 13.9.2012.

Vaše Mahenova činohra