Oleg Tabakov na návštěvě u Zdenka Plachého (Mahenova činohra)

Ruský herec, režisér a pedagog Oleg Tabakov navštívil Mahenovu činohru a jejího uměleckého šéfa a režiséra Zdenka Plachého. Při své návštěvě oba jednali o možné spolupráci.

Ruský herec, režisér a pedagog Oleg Tabakov navštívil Národní divadlo Brno, konkrétně Mahenovu činohru a jejího uměleckého šéfa a režiséra Zdenka Plachého. Při své návštěvě oba jednali o možné spolupráci. Po jednání Zdenek Plachý řekl:„Oleg Tabakov do Brna přijede odehrát tři představení se soubory svých divadel MCHAT a Tabakerka. Svou aktivitiu v Brně vnímá jako příležitost pro kontakt východu se západem.”

.

Oleg Tabakov a Zdenek Plachý. Foto J. Hallová

 „Máme pocit, že v oblasti politické se možné navázání vztahů mezi východem a západem zaseklo,” pokračuje Zdenek Plachý.  „Ale v kulturní a duchovní oblasti spolupráci nic nepřekáží právě naopak. Brno je pro pana Tabakova i dalšího světového ruského vynikajícího umělce režiséra Nikitu Michalkova, s nímž by také Mahenova činohra měla v budoucnu spolupracovat, důležitým symbolickým místem. A to zejména proto, že Morava byla prvním působištěm věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Oba toto vnímají jako důležitý fakt a díky tomu na naši spolupráci tak slyší.  Kromě divadelního hostování jsme se s panem Tabakovem domluvili, že  v Mahenově divadle

 bude režírovat některé z příštích představení. Kontakt vyvrcholí

návštěvou Nikity Michalkova.”

Oleg Tabakov a Zdenek Plachý v Mahenově divadle. Foto J. Hallová

Oleg Tabakov při prohlídce Mahenova divadla s vedoucím vnějších vztahů NDB Markem Hladkým. Foto A.Racek (Brněnský deník).

Ruský umělec s vedoucím vnějších vztahů NDB Markem Hladkým a tlumočnicí Sulamif Šímovou ve foyeru Mahenova divadla. Vzadu dramaturg Mahenovy činohry Martin Dohnal. Foto A. Racek (Brněnský deník).

Zdenek Plachý, Oleg Tabakov a tlumočnice Sulamif Šímová na balkoně Mahenova divadla. Foto J. Hallová