+

Cena Thálie za mimořádný jevištní výkon v oboru činohra - ženy míří do činohry NdB!

Vítězkou se stala  Hana Tomáš Briešťanská , členka činohry NdB, která okouzlila rolí  Štěpky  v inscenaci Jaroslava Havlíčka, Olgy Šubrtové a Martina Glasera  Petrolejové lampy  nejen brněnské publikum, ale i odbornou veřejnost. 

Výrazné ztvárnění této postavy vyneslo herečce nominaci na Ceny Divadelních novin, Ceny Divadelní kritiky a Ceny Thálie. Svoji třetí nominaci proměnila ve vítězství a je nyní čerstvou držitelkou ocenění za mimořádný jevištní výkon v oboru činohra.


Haně T. Briešťanské se dostalo rolí Štěpky mimořádné herecké příležitosti, které se zhostila srovnatelně s jejím filmovým předobrazem. Divák je stržen silnou osobností protagonistky inscenace, osobností, kterou Hana T. Briešťanská tvoří expresivním obloukem od nespoutané, konvence popírající dívenky, až po osamělou, ale vnitřně pevnou ženu-manželku v nenaplněném tragickém manželství. Zůstává tak neporažená ani lidmi, ani osudem.“ (zdroj: www.ceny-thalie.cz)

Inscenaci Petrolejové lampy máte možnost navštívit v Mahenově divadle ve středu 12. dubna nebo čtvrtek 18. května. Hana Tomáš Briešťanská se nyní intenzivně připravuje na roli Žeňi v inscenaci Želary (srdce mé), kterou v premiéře uvedeme v pátek 31. března.

Kdy hrajeme