POMOZTE VAŠÍ ČINOHŘE PŘIPRAVIT NEJKRÁSNĚJŠÍ SLAVNOST MASEK!

Mahenova činohra Národního divadla Brno  se obrací na své věrné diváky, kteří mají zájem pomoci při přípravě SLAVNOSTI MASEK, jejíž 4. ročník se uskuteční letos 16. června 2012 na náměstí Svobody a v přilehlých ulicích již po čtvrté. Témata slavnosti jsou letos pod vedením režiséra Ondřeje Morávka dvě: „Zlatá šedesátá“ a „Janáček“.

Pokud vám doma překáží šaty ze šedesátých let nebo i pozdější, klobouky, tylové spodničky, šperky, sluneční brýle, košile, lidové kroje, damašková povlečení, plachty, háčkované dečky, kelimové výšivky, ubrusy na stoly, šátky, dekorační materiály s květinovými či geometrickými vzory (i roztrhané, seprané, vybledlé), máte jedinečnou možnost se jich zbavit a tím pomoci vytvořit mimořádný průvod masek za Mahenovu činohru, jehož základem je spojování dobových modelů s divadelně expresívními prvky, maskami a rekvizitami. Již po čtvrté se Mahenova činohra zúčastní celoměstské slavnosti a právě na vás záleží, jak bude po minulých průvodech – Triumf zmaru, Triumf lásky a Kleopatra, vypadat průvod letošní.

Image

Své dary můžete odevzdávat nepřetržitě na vrátnici Mahenova divadla, ulice Rooseveltova, ze strany zastávky tramvaje č.1 směr Řečkovice, do konce května 2012.

Každý, kdo přispěje, vyplní na vrátnici lístek se svými kontakty a bude zařazen do losování o ceny v podobě vstupenek na představení Mahenovy činohry v červnu a září.

Vaše Mahenova činohra Vám děkuje za spolupráci, a těší se na mimořádný společný výsledek.

V případě dotazů se obraťte mailem nebo telefonicky na produkčního Mahenovy činohry: email: trnka@ndbrno_cz, telefon: +420 542 158 434

Fotografie z minulých ročníku průvodu masek Mahenovy činohry:

CLEOPATRA 2011

Image

Image

Image

TRIUMF LÁKY 2010

Image

Image

Image