Pozvánka do Univerzitního kina Scala - Skylight (National Theatre LIVE)

6. listopadu v 19:45 Sleva pro abonenty NdB 10% na promítání NT live.

Znáte film Láska nebeská? Ten britský vánoční hit se všemi hereckými hvězdami? A vybavujete si toho stárnoucího rockera, co se vsadí, že když s vánoční předělávkou svého starého hitu obsadí špičku hitparády, tak v přímém televizním přenosu předvede striptýz?

Tak to je Bill Nighty, do té doby nepříliš známý herec, především televizních a divadelních rolí. Za roli skomírajícího rockera byl nominován na Zlatý Globus, získal britskou Baftu a cenu Londýnských kritiků, jeho kariéra se prudce obrátila, jeho talent (zvlášť komediální) došel uznání a role se jen sypou.

Billa Nightyho můžete totiž vidět ve čtvrtek v záznamu představení Skylight z Wyndham Theatre na West Endu. Jedná se o současnou hru, tedy přesněji z roku 1995, kdy byla uvedena v National Theatre a byla vyhlášena nejlepší hrou roku. Billimu sekunduje westendová debutantka Carey Mulliganová a režíruje Stephen Daldry nominovaný na tři Oscary díky filmům Billy Elliot, Hodiny a Předčítač. Krátce: špička současného britského divadla ve Scale.