Představujeme Vám nové posily hereckého souboru

Isabela Smečková-Bencová, která se již v NdB objevila v inscenaci Strach jíst duši, je absolventkou činoherního herectví brněnské JAMU. Herecky se úspěšně profilovala už před studiem, například v Západočeském divadle Cheb či Malém divadle v Českých Budějovicích. Po studiích zakotvila v brněnské Polárce, aby pak poslechla volání hradeckého Klicperáku. Jednou z nejzásadnějších hereckých příležitostí se jí stala Blanche ve Williamsově Tramvaji do stanice touha v divadle Tramtarie (později Buranteatr), v režii Romana Groszmanna. Neminuly ji ovšem ani role filmové: proslula zejména ve snímcích Jedna ruka netleská režiséra Davida Ondříčka a Zatracení Dana Svátka. První Isabelinou rolí se po nástupu do NdB stane klíčový part Hanky v inscenaci Želary.

 strach_overovacka_web-3167_1.jpg

Anna Stropnická se na jevišti Mahenova divadla již představila pohostinsky, a sice v inscenacích Paní z moře (Boletta) a Želary, kde vdechla život Julišce. Coby členka souboru bude debutovat rolí Caroliny Cassidyové v první premiéře sezony U Kočičí bažiny. Zároveň převezme roli Anežky v inscenaci Je třeba zabít Sekala. Absolventka pražské VOŠ herecké své dosavadní herecké zkušenosti sbírala mimo jiné coby host v Městském divadle Mladá Boleslav, či prostřednictvím angažmá v pražském Divadle pod Palmovkou a Moravském divadle Olomouc. Příležitost rovněž dostala v seriálech Ordinace v růžové zahradě a Pět mrtvých psů, či ve filmovém muzikálu F. A. Brabce V peřině.

 panizmore_1338.jpg

Tomáš David, rodák ze Šumperka, má ve svém uměleckém portfoliu zkušenosti z Husy na provázku, olomoucké Tramtárie, a především pak z Městského divadla Zlín, kde se za několik minulých let postupně vypracoval v jednu z největších opor místního souboru. Právem pak byl nominován na cenu Thálie za hlavní roli v muzikálu Malované na skle. Tomáš je rovněž vynikajícím hudebníkem, temperamentním zpěvákem a multiinstrumentalistou, jenž svůj talent zúročil například ve skupině Gentle irony. Na prkna Mahenova divadla premiérově vstoupí coby Cartago Killbride v inscenaci U Kočičí bažiny.

IMG_5516.JPG