Projekt Human Family

„HUMAN FAMILY  missions on values of life“  / Martin Črep

Termín: 29.dubna – 3.června 2013

Vernisáž s doprovodným programem: 29.dubna 17.00hod

Lokace: Malinovského náměstí před Mahenovým divadlem

Pořádá: Mahenova činohra Národního divadlo Brno

Výstavu fotografií z Izraele slovenského fotografa Martina Črepa uvede Mahenova činohra v rámci doprovodných aktivit své činnosti. Projekt Human Family není zaměřený na politickou situaci, ani nemá ambice řešit politicko-ekonomické zájmy. Představuje Izrael jako místo, kde spolu lidé umí žít a ukazuje tak jinou tvář, než je obvykle mediálně prezentovaná.

Cílem projektu Human Family je zachytit život lidí v krajích, které byly ještě donedávna ve válečných konfliktech. Na rozdíl od dramatického mediálního obrazu chce tento projekt představit Izrael jako místo, kde se střetávají tři nejrozšířenější monoteistická náboženství a jako místo, kde se dá spolu žít. Fotografie představují obyčejné lidi s jejich starostmi a radostmi.  

Izrael je územím, kde již několik desetiletí zatěžuje krajinu i obyvatele národnostní a náboženský konflikt. Za celosvětové podpory se jeho nejvyšší představitelé snaží dospět ke konsenzu a nastolení míru. Zatímco se na mírových jednáních řeší otázky hranic, nezávislosti a samosprávy, obyvatelé Izraele mír žijí. Ukázat právě toto mírové soužití obyvatel je úmyslem projektu Human Family. Ukázat barvy, chutě, vůně a sny Izraele jako krajiny plné kontrastů. Ukázat krásu odlišností a vzájemné koexistování kultur. Za dramatickým obrazem, jaký často vidíme prostřednictvím médií, se skrývá velmi pohostinná krajina.

Martin Črep je slovenský reklamní a umělecký fotograf, který se intenzivně věnuje fotografiím na cestách.  Jeho výstava Human Family byla již prezentována v Bratislavě a Bánské Bystrici. Projekt se zaměřuje na tři státy – Afganistán - Izrael - Jižní Sudán. V Brně se představí,  od 29.dubna do 3.června, před Mahenovým divadlem výběr velkoformátových fotografií z Izraele.  Vernisáže se zúčastní autor Martin Črep a zástupce velvyslance Státu Izrael Shahar Shelef. 

Výstava se koná pod záštitou J.E. p. Jaakova Levyho, velvyslance Státu Izrael v ČR a pod záštitou primátora Statutárního města Brna Bc. Romana Onderky, MBA.

111209_9370_MC_israel

MC_100505_1402_izrael+

MC_100501_9283_izrael