REDFEST 2014 - The Republic of Kafka

Osmý ročník festivalu REDFEST v divadle Reduta Vám nabízí mezinárodní program s inscenacemi zaměřenými na dílo a odkaz Franze Kafky.


OFICIÁLNÍ PROGRAM:
1.10. / 19.00 / Můj romantický příběh – Divadlo Petra Bezruče PŘEDSKOKAN REDFESTU
3.10. / 19.00 / Jak chutná moc – Národní divadlo Brno ZAHÁJENÍ REDFESTU
4.10. / 20.00 / Proměna – Švandovo divadlo, Praha
5.10. / 19.00 / Kauza Kafka – Jihočeské divadlo, České Budějovice
6.10. / 19.00 / Kabaret Kafka – Národní divadlo Brno
7.10. / 19.00 / Pomocník Walser – Studio Hrdinů, Praha
8.10. / 19.00 / Zámek – HaDivadlo, Brno (hraje se v HaDivadle)
9.10. / 19.00 / Past – Divadlo Komedie, Praha
10.10. / 19.00 / Zámok – Divadlo Astorka Korzo ´90, Bratislava ZAKONČENÍ REDFESTU

TIP Z OFFPROGRAMU: 

8.10. / 20.30 / Kafka, pusu na zámek – Národní divadlo Brno

Vstupenky ZDE

,,Kafka, pusu na zámek´´ je pilotním dílem improvizačního seriálu, ve kterém Vás budou bavit dnes již ostřílení improvizátoři Kniha, Dalecký, Blumaier, Jelínek a Staňkov. Představení je syntézou vyskočilovsko - duškovského směru, s důrazem na těžbu humoru v intelektuálně ušlechtilých, ale i lidových sférách. Divák se může těšit mimo jiné z přehlídky nejroztodivnějších hereckých přístupů a z nekorektní až prostořeké legrace, nikdy však oplzlé a jízlivé. Improvizovat se bude především a hlavně na téma Kafka, ale vlastně není vůbec jisté, jak se co vyvrbí...

Jako bonus bude následovat koncert kapely SEN ve složení Dalecký, Jelínek, Vaňousová.
Věříme, že dojde k silnému a pevnému propojení jeviště s hledištěm. Těšíme se na Vás!

Zvýhodněné ceny vstupného:

FestivalPass

4 vstupenky / kupony

1 280 Kč (320 Kč/ks)

Sleva pro studenty JAMU:

50Kč - 30 minut před představením – na představení z produkce NdB

100 Kč - 30 minut před představením – na hostující soubory

NdB_REDFEST 2014_zahlavi na FB.jpg

D. C. Jackson: Můj romantický příběh – Divadlo Petra Bezruče

Vstupenky ZDE

Singles groteska.

Začátek vztahu nemusí vždy zářit jasnými barvami... / Komedie mladého skotského dramatika D. C. Jacksona nabízí zábavný a přesto nekompromisní pohled na hledání toho pravého partnera dnešními třicátníky. Pod slupkou zábavné hry se ukrývá originální vztahová tragikomedie, jejíž vtip je navíc umocněn hereckým obsazením – pětice hlavních představitelů ztvárňuje téměř šestnáct postav.
režie: Daniel Špinar / dramaturgie: Ilona Smejkalová / výprava: Lucia Škandíková / v hlavních rolích: Tereza Vilišová a Ondřej Brett / dále hrají: Lukáš Melník nebo Albert Čuba, Sylvie Krupanská nebo Petra Kocmanová a Markéta Haroková / premiéra: 27. září 2013
Tereza Vilišová získala za ztvárnění hlavní role Cenu Alfréda Radoka a Cenu Thálie, inscenace obdržela Cenu Marka Ravenhilla za nejlepší českou inscenaci nového textu.


F. Kafka: Proměna – Švandovo divadlo, Praha

Vstupenky ZDE

Volný pád.

Všichni měli děsivý sen. Všichni se z něj naštěstí vrátili do skutečnosti. Všichni, kromě Řehoře. Řehoř ale živil celou rodinu. Nemůže zůstat jen tak v posteli. Když už máme všeho po krk. Když si jednoho dne řekneme Dost! / Jevištní adaptace známé Kafkovy povídky v originálním ztvárnění souboru Švandova divadla.
režie: Dodo Gombár / dramatizace: Dodo Gombár, Lucie Kolouchová / dramaturgie: Lucie Kolouchová / scéna: Petr Masopust a Dodo Gombár / kostýmy: Lenka Odvárková / hrají: Marek Pospíchal, Petr Vaněk, Kristýna Frejová, Martina Krátká, Andrea Buršová nebo Erika Stárková a další / premiéra: 31. května 2014


A. Egerházi: Kauza Kafka – Jihočeské divadlo České Budějovice

Vstupenky ZDE

Dva světy Franze K.

„Nezoufat si, ani nad tím, že si nezoufáš. Když už se zdá, že všemu už je konec, přece jen se ještě dostaví nové síly, to právě znamená, že žiješ!“ / Jednoaktové baletní představení, které pojednává o osobnosti i díle Franze Kafky. Kafkův neobyčejný pohled na svět: jeho vztah ke společnosti či jeho názor na moc. To vše v originálním a  netradičním baletním ztvárnění.
choreografie, režie a dramaturgie: Attila Egerházi / scéna: Loes Schakenbos / kostýmy: Bregje Van Balen / v titulní roli: Viktor Svidró nebo Péter Rovó / premiéra: 22. listopadu 2013
Viktor Svidró byl za titulní roli nominován na Cenu Thálie.


L. Trmíková, G. Hofmann: Pomocník Walser – Studio Hrdinů, Praha

Vstupenky ZDE

Umělec v mezní situaci.

„Diváci uvidí něco ošklivého a krásného, a ta krása převládne!“ / Robert Walser byl geniální literární outsider. Jeho dílo je obrazem zmatené duše i svérázným pohledem na svět kolem něj. Na první pohled nevzrušivý, jednoduchý a jemný příběh v sobě obsahuje univerzální téma složitosti lidské existence, nemožnosti dosažení ideálu i zlo, které má kořeny v obyčejné hlouposti. Inscenace vychází jak z textů Roberta Walsera, tak z walserovských interpretací i novely Gerta Hoffmanna.
Režie: Jan Nebeský / dramaturgie: Jan Horák / výprava: Michal Pěchouček / hrají: Jiří Černý, David Prachař, Lucie Trmíková a Saša Rašilov / premiéra: 12. listopadu 2013

Autorský scénický experiment - Zámek - HaDivadlo

Vstupenky ZDE

Analýza „nové“ totality dneška inspirovaný posledním románem Franze Kafky Zámek. ZAMĚSTNANEC JE VĚC - je možno s ním manipulovat jako s věcí - PŘESOUVAT, SPOJOVAT S JINÝMI, ROZDĚLOVAT VE DVÍ. Jenomže, co když věčně potenciální zaměstnanec začne vzdorovat své „věcnosti“? Co když začne pátrat po tom KDO, nebo CO ho zaměstnává? JAKÉ důsledky a pro koho má jím vyprodukovaná věc – PRÁCE? A co když DOKONCE začne pátrat po stopách PRÁCE ve svém osobním životě?! VŽDYŤ PRÁCE A ŽIVOT JSOU JEDNO! Zešílí? „Můj život potřebuje POSLÁNÍ. Jenomže jak ho naplnit, když všude slyším jenom šum, který docela možná ani neexistuje, ale přesto stále něco zastírá. Nerozumím pracovnímu trhu, nerozumím této společnosti, nerozumím vesničanům, nerozumím svému šéfovi, nerozumím ani jednomu ze svých šéfů, nerozumím Klammovi, Frídě ani Pepině nerozumím. Já si vlastně myslím, že nerozumím ani sobě samému.

Režie: Ivan Buraj / dramaturgie: Dagmar Radová / výprava: Lenka Jabůrková, Jana Boháčková / hrají: Jiří M. Valůšek, Kamila Valůšková, Marián Chalány, Zbyšek Humpolec, Simona Peková, Jan Lepšík, Jan Grundman, Marie Ludvíková, Sára Venclovská, Jan Řezníček, Julie Goetzová, Cyril Drozda / premiéra: září 2014

Tadeusz Różewicz: Past - Divadlo Komedie

Vstupenky ZDE

Dnes mýtus, tehdy křehký cynik. Vášnivý autista. Krutý vegetarián. Intelektuál toužící po životě na venkově. Někdy nedospělý pozér, jindy nadaný a pracovitý muž, nadějný spisovatel.

Před hrozivou pastí běžného rodinného života (jenž pomalu kráčel do chřtánu koncentračního tábora) ho zachránila nemoc. Doručila jej smrti dříve, než stačil dospět a přijmout zodpovědnost za sebe, své činy i své dílo.
Hra o výjimečném jednotlivci, který je zároveň ztělesněním celého lidstva. Hra o hledání smyslu a hodnotového řádu v době nejprudšího a nejděsivějšího rozkladu humanitních hodnot, na prahu Apokalypsy.

Režie: Vojtěch Štěpánek / dramaturgie: Markéta Bidlasová, Julek Neumann / scéna: Milan David / kostýmy: Jana Hauskrechtová / hrají: Jan Zadražil, Hana Kusnjerová, Eva Vrbková, Kristýna Leichtová, Vilém Udatný, Jiří Raceek, Jan Hofman, Eva Lecchiová a další 


F. Kafka: Zámok – Divadlo Astorka Korzo ´90

Vstupenky ZDE

Těžká noční můra.

Je zima a hustě sněží. Zeměměřič K. Nastupuje do nové práce ve vesnici, která spadá pod tajemný zámek tyčící se nad obcí. Dorazí v noci, všechny hotely jsou plné, a tak přenocuje v místním hostinci. Když se ale ráno probudí, všechno je jinak... / Návrat režiséra Romana Poláka k dílu Franze Kafky.
Režie: Roman Polák / dramatizace: Daniel Majling a Roman Polák / dramaturgie: Andrea Dömeová / scéna: Tom Ciller / kostýmy: Zuzana Štefunková Rusínová / hrají: Juraj Loj, Zita Furková, Rebeka Poláková, Anna Šišková, Ady Hajdu a další / premiéra: 21. června 2012
Roman Polák získal za mimořádnou režii této inscenace Výroční cenu Literárního fondu, za mimořádné herecké výkony získali Prémie Literárního fondu i Rebeka Poláková a Juraj Loj.