ADVENT, MIKULÁŠ, VÁNOCE A SILVESTR S MAHENOVOU ČINOHROU!

Rozsvícení vánočního stromečku

Mahenova činohra NDB srdečně zve všechny rodiny s dětmi na slavnostní rozsvícení Vánočního stromečku před Mahenovým divadlem, které bude následovat po skončení České mše vánoční v sobotu před první adventní nedělí 26. listopadu v 17:15 hod

Slavnostní rozsvícení stromečku proběhne za účasti Sněhové královny a jejího Soba, Veverky a Jelena, kteří přivezou stromeček až z ledového severu. Královnu budou doprovázet andělé s dárečky pro děti.

Image

Zahajte advent s Mahenovou činohrou, navštivte překrásné tradiční představení Rybovy České mše vánoční, den svatého Mikuláše s Mahenovou činohrou a měsíc ukončete skvělým silvestrovským humorem Oscara Wildea v Ideálním manželovi s předními herci souboru Mahenovy činohry.

Image

Jakub Jan Ryba

Česká mše vánoční

27. listopadu až 18. prosince 2011, Mahenovo divadlo

Režie: Zdenek Plachý

Období adventu patří nejen intenzivním přípravám na vánoční svátky, ale mělo by být i dobou, kdy si uděláme prostor pro pozastavení a krásný zážitek.

Všechny tři soubory Národního divadla Brno spojily svá úsilí a připravily pro Vás na čtyři adventní neděle scénické ztvárnění nejznámější české vánoční mše, která umožní divákům všech věkových kategorií nasát tu pravou vánoční atmosféru.

Image

Den svatého Mikuláše s Mahenovou činohrou

5. prosince 20011, Mahenovo divadlo

Mahenova činohra připravila pro své dětské diváky sváteční den svatého Mikuláše s divadelními představeními klasické pohádky Jakoba a Wilhelma Grimmů POPELKA, která měla premiéru teprve 25. září 2011.

Image

Jedna z nejkrásnějších světových pohádek pojednává o dívce, která byla stejně hodná jako krásná a díky laskavosti a dobrotě se stala královnou. Neboť „Být dobře učesán, to není všechno, krásky; je třeba vlídnou, milou být. To od své víly musíte vždy chtít, pak teprve jste hodny lásky.“

Dramatizace Popelky vychází především z předlohy bratří Grimmů, bylo však přihlédnuto i k verzi Charlese Perraulta a libretu nádherného baletu Sergeje Prokofjeva. Inscenace s úžasnou scénou a nádhernými kostýmy je určena pro děti jakéhokoliv věku.

Po skončení představení v 17h přijde i svatý Mikuláš, andělé i čerti, aby pozdravili dětské diváky. Jako speciální dárek pro všechny přítomné děti připravila Mahenova činohra speciální bonus. Po skončení programu se budou moct děti podívat na jeviště a zblízka si obhlédnout dekorace Popelky a rodiče si je budou moci vyfotit s herci v kostýmech, s Popelkou, Princem, sestrami, kočičkou a dalšími účinkujícími.

Buďte u toho a připravte svým dětem s Mahenovou činohrou kouzelný den plný tajemství i poučení, s odkazem svatého Mikuláše o pomoci, sounáležitosti a obdarovávání nuzných i obdarovávání pro radost.

Image

Tradiční Silvestrovské představení 31. prosince 2011

v 17h v Mahenově divadle

Oscar Wilde IDEÁLNÍ MANŽEL

Slavná a mistrovsky napsaná konverzační komedie proslulého anglického dramatika z roku 1895. Hlavní postavou je lord Robert Chiltern, příkladný a vlivný politik a stejně tak úspěšný manžel, jehož minulost ukrývá podvod, který na světlo boží přichází za přispění ženy pochybné pověsti. Hra je nedostižným ohňostrojem brilantních dialogů, jiskřivých slovních hříček a paradoxů a skvělé situační komiky plné zvratů, která se výborně hodí k poslednímu dni v roce, kdy všichni bilancujeme a zároveň se chceme smát a bavit a zapomenout na starosti, které rok 2012 může přinést.

Image

idealni_manzel_03

idealni_manzel_04

Image

Image