ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA – nahlédněte do příprav velkolepého představení!!! No. 3

Šípková Růženka je název nové pohádky , která se připravuje na Malé scéně Mahenova divadla.  Jde o jeden z nejstarších dosud velice známých příběhů ve strhujícím a překrásném podání Mahenovy činohry Národního divadla Brno! 


První technickou zkoušku máme za sebou, vy můžete do jejího průběhu směle nahlédnou a o trochu více si přiblížit představu jakou bude mít inscenace podobu.

Foto: Pavol Juráš

ruzenkaTECHNICKA_002.jpg

ruzenkaTECHNICKA_003.jpg

ruzenkaTECHNICKA_004.jpg

ruzenkaTECHNICKA_006.jpg

ruzenkaTECHNICKA_008.jpg

ruzenkaTECHNICKA_026.jpg

CHARLES PERRAULT (1628- 1703)

Šípková Růženka

(La Belle au bois Dormant)

Premiéra: 2. 10. 2010 v 15 h na Malé scéně Mahenova divadla

Nová pohádka pro nejmenší diváky v opulentní výpravě a v přepychových dobových kostýmech vychází z klasického pohádkového textu Charlese Perraulta o princezně, které zlá víla Carabose předpověděla, že se píchne do prstu a umře. Bude to trest za to, že ji její rodiče nepozvali na křtiny. Dobrá Šeříková víla však kouzlo zlomí, princezna neumře, ale celý královský dvůr na sto let usne. Kdo probudí princeznu ze spánku uvidí až dětští diváci, ale jedno je jisté – každá správná pohádka končí svatbou a na tu Růženčinu jsou dokonce pozvány i další pohádkové bytosti. Mahenova činohra spojuje své tvůrčí síly s baletním souborem NDB, aby připravila dětem více imaginární a éterické krásy na jevišti Malé scény a bravurní herectví svých členů spojila s brilantními tanečními miniaturami, aby se dobrá Šeříková víla jako lehký větřík vznášela na špičkách.

Úprava a režie: Pavol Juráš

Scéna a kostýmy: Pavol Juráš

Choreografie: Markéta Habalová

Masky a líčení: Vlasta Žďárská

Produkce: Jan Trnka