Slovácké divadlo Uherské Hradiště poprvé na festivalu TRIALOG, Mahenovo divadlo bylo vyprodáno!

Další představení v rámci festivalu TRIALOG 2012 proběhlo v neděli 26. února, Slovácké divadlo přivezlo inscenaci HAROLD A MAUDE v halní roli s KVĚTOU FIALOVOU, skvělému představení přihlíželo nadšených 750 diváků!

Hvězdná hostující představení v rámci festivalu TRIALOG 2012 na která ještě můžete přijít:

Nesmrtelný příběh chudé květinářky Lízy

4. března – PYGMALION  (Národní divadlo Moravskoslezské)

Příběh, ve kterém láska překračuje hranice společenských vrstev, začíná pověstnou sázkou profesora Higginse. Žena z ulice, kterou přetvoří k obrazu svému, mu možná pomůže vyhrát nad snoby, ale domýšlivý učitel prohrává své srdce. Hra šokovala londýnské diváky šťavnatým zaklením „bloody arse“ z úst hlavní hrdinky (doslova „zatracená prdel“). Něco takového bylo do té doby na jevišti neslýchané. Přesto, nebo právě proto, podlehli kouzlu a vtipu poutavého příběhu i muzikáloví tvůrci a světlo světa spatřila světoznámá My Fair Lady.

Nebezského Lear

10. března – KRÁL LEAR (Národní divadlo v Praze)

Tragédie krále, který nedokáže rozpoznat skutečnou lásku. Král Lear, moudrý a ctěný muž na cestě k šílenství. Tragédie dcery, která příliš milovala svého otce. Tragédie země, v níž intriky připravují vládce o rozum. Velká slova a pošetilá gesta mnohdy nejdou vzít zpět. Osud bývá nemilosrdný, sarkastický i krutý, jako lidé, kteří jej vytvářejí. Pohádkový příběh pozvedl alžbětinský génius  do velkého dramatu. Jedinečný režisér Jan Nebeský s nezaměnitelným scénickým rukopisem a nekonformním pohledem na velká témata znovu hostem Národního divadla. Hrají: David Prachař, Petra Špalková, Eva Salzmannová, Alois Švehlík, Saša Rašilov aj.

 

Jiří Suchý a Jitka Molavcová se vrací

18. března – HODINY JDOU POZPÁTKU (Divadlo SEMAFOR)

Oblíbenou legendární a zejména nestárnoucí dvojici Divadla Semafor po triumfálním úspěchu Mam´zelle Nitouche v září 2011 mohou příznivci Semaforu vidět v představení Hodiny jdou pozpátku  18. Března 2011 jako slavnostní závěr festivalu TRIALOG 2012. Děj muzikálku se odehrává v roce 1938 v nočním podniku Honolulu. A to byla doba swingu. Protože však nejde o prezentaci hudebně-vědného večera nýbrž o zábavnou komedii, rozpětí swingu bude stylově trochu širší - bude to swing třicátých a čtyřicátých let. Toto mimořádné dílo, které mělo ve své domovské scéně premiéru teprve v září 2011 připravil Jiří Suchý k svému životnímu jubileu. Pro Mahenovu činohru je velkou ctí, že mezi prvními divadly v ČR může jeho gala představení hostit na svém jevišti. Hrají: Jitka Molavcová, Jiří Suchý, Jiří Štědroň aj.

 

Vstupenky jsou již v prodeji!

Foto: Jana Hallová