Stanice: Tančírna - rozhovor s Ondřejem Brzobohatým

Stanice: Tančírna - na motivy filmu italského režiséra Ettore Scoly zdramatizovali Dora Viceníková a Dodo Gombár. Režie Dodo Gombár.

Přiběh na jedné stanici metra je tlumočen téměř beze slov - gesty, mimikou, tancem a ... hudbou. Tu k této inscenaci připravil Ondřej Brzobohatý.

                              Image

Divadlo Reduta připravuje inscenaci s názvem Stanice: Tančírna. Příběh bude tlumočen tancem, gesty, mimikou a … hudbou. To znamená -  jaký díl váhy představení leží přímo na vás ?

Těžko říct. Způsob, kterým se Dodo Gombár rozhodl pojmout toto představení je poněkud netradiční, ostatně jako jeho veškerá dřívější pojetí všech inscenací, které jsem viděl, a tak ačkoliv je jasné, že hudba bude jeden z podstatných elementů, mám zatím jen zdánlivou představu, jak k ní přistupovat. Nicméně s Dodem nedělám poprvé, a tak vím, že společnou řeč určitě najdeme a bude nás to oba moc bavit.

Na jakou hudbu se mohou diváci těšít? Na slavné melodie?

Jak už jsem říkal. Nebude to klasická Tančírna, takže nepůjde o balíček slavných hitů, které by charakterizovaly danou dobu jak je u této incenace zvykem. Ostatně, stejným klasickým způsobem jsme ji uvedli před rokem u nás v Divadle Radka Brzobohatého. Tohoto divácky vděčného způsobu interpretace se právě Dodo ve své verzi vzdal, a tak bude hudba zcela nebo určitě z drtivé většiny původní.

Zaveďte nás trochu do zákulisí… Jak probíhá spolupráce mezi vámi a režisérem Dodo Gombárem a dramaturgyní Dorou Viceníkovou? Je to boj?

Boj to určitě není a nebude. Stejně jako já je i Dodo velice komunikativní člověk. Navíc se nestaví do pozice nějakého absolutistického reřiséra, ale rád a velmi podnětně o věcech diskutuje, dokud nenastne vzájemný konsenzus.

Pomáhají vám při skladbě k inscenaci nějakým způsobem zkušenosti z herectví a moderátorství?

Víte, obecně mi moje zkušenosti ať už z moderování a, říkejme tomu tedy herectví, velice pomáhají ve všem co dělám. Měl jsem to štěstí, že jsem si mohl vyzkoušet různé interpretační profese, a poznat tak přístup k práci z mnoha úhlů. Člověk nejenom zjistí na co má a co je už nad jeho síly, ale zároveň ho to naučí k pokoře v tom čemu se chce věnovat naplno a u mě to je právě hudba.

                                                                                                                                Image

Foto archiv O. Brzobohatého.                                                      

                                                                           Rozhovor - ota-

        

Stanice: Tančírna má premiéru 10. června v Divadle Reduta a jedinou reprízu o den později 11. června.

Další představení budete moci zhlédnout až v nové sezoně.

Další informace zde.