Světový den divadla v Mahenově činohře

1 2 3 4      ››

Rozhodli jsme se pro Vás připravit pro tento den mimořádnou akci na vstupenky!!!

Vážení diváci, již od kongresu Mezinárodního divadelního ústavu (International Theatre Institute – ITI), nejvýznamnější mezinárodní nevládní divadelní organizace pro scénická umění, který se konal v červnu 1961 ve Vídni, se koná 27. března Světový den divadla. UNESCO tuto iniciativu přijalo, stanovilo datum tohoto Dne na 27. března (den zahájení přehlídky „Divadlo národů“ v Paříži) a zařadilo jej do svého Kalendáře výročí. A tak od roku 1962 je tento svátek divadelníků slaven každý rok, rozmanitými způsoby, prostřednictvím ITI středisek nyní již ve více než 100 zemích světa. Smyslem a cílem tohoto Světového dne divadla je přimět divadelníky na jevištích i obecenstvo v sálech k zamyšlení nad posláním a úlohou divadla, vyjádřit solidaritu divadelníků celého světa, podpořit jejich úsilí o prosazování základních morálních a společenských vlastností uměleckými prostředky, napomáhat myšlenkám mírového soužití a vzájemného porozumění mezi národy.

ITI požádá každoročně některou z významných světových divadelních osobností k napsání Poselství, které je pak čteno dne 27. března ve všech divadlech na celém světě. Autory mezinárodních Poselství byli např. Jean Cocteau, Arthur Miller, Laurence Olivier, Eugene Ionesco, Peter Brook, Richard Burton, Edward Albee, herečka Judi Dench a další. V roce 1994 byl autorem Poselství Václav Havel.

 

Rozhodli jsme se pro Vás připravit pro tento den mimořádnou akci na vstupenky. Když se prokážete vstupenkou do Mahenovy činohry (od ledna 2013), že jste navštívili některé z našich představení, obdržíte na vstupenku slevu 50%. Akce platí nejen 27. března na představení Mandragora, ale i v předvečer svátku, tedy 26. března na Veselé paničky windsorské. Po představení se budete moci podívat na jeviště na kulisy, vyfotit se s herci a také se postavit na prkna jež znamenají svět a jsou symbolem divadla a podívat se do nádherného neobarokního hlediště Mahenova divadla z jeviště

Vedle Světového dne „pro dospělé diváky“, připravujeme také Světový den divadla pro děti a mládež, který se koná 20. března. Rozhodli jsme se oslavit divadelní svátek s našimi nejmenšími diváky na klasické pohádce Šípková Růženka (neděle 17. března od 15hod do 17hod). Děti se můžou po pohádce v kulisách vyfotit s herci: Růženkou, Princem, Kočičkou, Kocourem a Královnou. Zároveň ty děti, které namalují obrázek na téma Šípková Růženka a přinesou ho na vrátnici Mahenova divadla do 30. března, budou zařazeny do soutěže o 4 vstupenky na představení oblíbené Popelky. Soutěžit můžou i diváci, kteří navštíví Šípkovou Růženku v únoru, nebo ji již navštívili. 

Neváhejte a oslavte s námi den divadla, který patří i Vám našim věrným divákům,Vaše Mahenova činohra.