TAJEMSTVÍ ZLATÉHO DRAKA JE ZPĚT!

Pro velký zájem diváku se nám podařilo přemluvit Daniela Landu a proto můžeme v druhé polovině této sezóny uvést posledních pět představení veleúspěšné inscenace Tajemství zlatého draka!

Nebývale velký zájem diváků o znovu uvedení inscenace Tajemství zlatého draka přiměl Mahenovu činohru Národního divadla Brno k nasazení posledních pěti představení, ketrá se uskuteční 23. a 24. března 2011, 28. a 29. dubna 2011 a 18. května 2011 vždy v Mahenově divadle!

Čeká Vás nezapomenutelná atmosféra strhujícího příběhu doprovázeného písněmi Daniela Landy a úchvatné výkony předních herců Mahenovy činohry.

DRAKposledni_007

Daniel Landa

DRAKposledni_074

Tajemství Zlatého draka

DANIEL LANDA (1968) - ZDENEK PLACHÝ (1961) - JIŘÍ ŠIMÁČEK (1967)

V tomto projektu se podařilo vytvořit exklusivní představení hudebního dramatu, ve kterém vedle herců Národního divadla Brno osobně vystupuje známý zpěvák, skladatel a herec Daniel Landa. Jeho nejznámější písně tvoří osu celého představení. Daniel Landa osobně vystupuje v roli Merkuria – starověkého symbolu sjednocení duchovních sil, který popsal ve své tvorbě výstižně významný psycholog 20. stol. Carl Gustav Jung. Kromě strhujících písní jsou diváci „Tajemství Zlatého Draka“ vtaženi do napínavého detektivního příběhu protkaného odkazy na tajemství starověkých i novověkých mystických legend a příběhů.

Inscenace kombinuje několik komunikačních rovin a na své si zde přijdou jak ctitelé tvorby Daniela Landy, tak i diváci našeho Národního divadla, jakož i příznivci tvorby Střeženého Parnasu  – autorské dvojice Zdenka Plachého a Jiřího Šimáčka (jejich poslední inscenací v NDB je Královna Margot - diváky oceněná jako inscenace roku 2008). Rovněž vynikající soubor činohry Národního divadla Brno zde podává vynikající výkony herecké i pěvecké.