Tajemství Zlatého Draka střídá Con amore

 

V pátek 23. dubna se diváci obrovským patnáctiminutovým potleskem ve stoje prozatím rozloučili s představením Tajemství Zlatého Draka. V hlavní roli vystoupil Daniel Landa, který je spolu se Zdenkem Plachým a Jiřím Šimáčkrem také spoluautorem této hry.

Představení od své premiéry v roce 2008 sklízelo obrovský divácký ohlas a stalo se nejnavštěvovanější hrou v dějinách činohry.

Autoři Jiří Šimáček a Zdenek Plachý spojili své síly s další legendární autorskou dvojící - Stanislavem Mošou a Zdenkem Mertou. Tento hvězdný autorský tým připravil pro diváky Národního divadla Brno původní divadelní hru Con amore, uvedenou ve světové premiéře 16.dubna 2010. Autoři se inspirovali příběhy třech největších romantických oper - Toscy, Evžena Oněgina, a Tristana a Isoldy. Jejich propojení představuje romantické hrdiny a jejich tragické lásky optikou dnešních lidí. 

Con amore je mimořádným uměleckým počinem v oblasti současné hry, která obnažuje kořeny romantické lásky včetně osudových a tragických zvratů, které k ní neodmyslitelně patří.

Image
Image