Tisková konference již tento čtvrtek!

Srdečně Vás zveme na tiskovou konferenci, která se uskuteční ve čtvrtek 17. dubna od 14:30 ve foyer Mahenova divadla. Rádi bychom Vás obeznámili s nejbližšími významnými událostmi, které připravujeme na průběh měsíců dubna a května.

OBSAH TISKOVÉ KONFERENCE:

  • Othello (William Shakespeare)

Jedním z vrcholů letošní sezóny v Mahenově činohře bezpochyby bude nové nastudování Shakespearovy tragédie Othello, nadčasového dramatu o lásce, žárlivosti a zradě, který neztrácí aktuálnost v žádné době.

Režie: Rastislav Ballek

V titulní roli: Robert Roth j. h.

Premiéra  v pátek 25. dubna!

Více o představení zde

 

  • Životní příběh mimina s velkou hlavou (Tereza Šedivá, Helena Michková)

Být jiný neznamená být horší

Životní příběh mimina s velkou hlavou výtvarnice, ilustrátorky a spisovatelky Terezy Šedivé vyšel knižně v roce 2012. Ihned sklidil úspěch mezi odbornou kritikou i rodiči malých dětí, neboť milou, zábavnou a hravou formou dětem zprostředkovává skutečnost, že existují lidé se zdravotním postižením a že tito lidé nejsou o nic horší než jejich zdraví vrstevníci. Příběh však nevyznívá mentorsky, právě naopak – toleranci a potřebě pomáhat druhým učí přirozenou a nenásilnou cestou.

Režie: Gabriela Krečmerová

Premiéry 26. a 27. dubna ve 14 hodin na Malé scéně MD.

Více o představení zde

 

  •  Jan Šibík: Stories

Výstava reportážních fotografií z celého světa v prostorách Mahenova divadla.

Pod názvem STORIES se skrývají fascinující fotografie ze všech koutů světa, zejména ze zemí zmítaných válečnými konflikty, revolucemi a přírodními katastrofami (Irák, Srí Lanka, Ukrajina, Afghánistán, Libérie, Angola, Palestina, Severní Korea aj.). Zachycují individuální lidské osudy stejně jako život celé společnosti. Obrazem promlouvají silněji než tisíc slov. Přijďte se přesvědčit sami.

Trvání výstavy: 13. 5. – 30. 6. 2014.

 

  • Palubní deník Hanzelky a Zikmunda

„Život je přesný součet náhod“

Cestovatelská i životní dramata legendární dvojice československých cestovatelů zpracovala tvůrčí dvojice Vladimír Fekar (scénář, dramaturgie) a Petr Štindl (režie a úprava) podle námětu Jitky Taussikové. Jediné a jedinečné představení úspěšné inscenace Městského divadla Zlín zavítá v květnu zcela mimořádně do Brna! 

Režie a úprava: Petr Štindl

Hostování v Mahenově divadle 8. května 2014.