ÚŘEDNÍK A OBČAN - Pořad s písničkami Kristiána Chalupy

Ve středu 1. prosince 2010 proběhne na Malé scéně Mahenova divadla další pořad Kristiána Chalupy s názvem ÚŘEDNÍK A OBČAN. Hlavním hostem bude Veřejný ochránce práv JUDr. Pavel Varvařovský.   Začátek představení 1. prosince 2010 v 19:30h na Malé scéně Mahenova divadla, vstupné pouhých 80Kč.

Image

Za první republiky údajně platilo, že každý úředník je přísný, důležitý, nosí klotové rukávy a v šuplíku ve svém pracovním stole má koňský salám, protože na lepší jídlo nemá peníze. Jaký je úředník dnes?  Máme se ho bát? Hlavním hostem pořadu Kristiána Chalupy bude bývalý soudce Ústavního soudu a nynější veřejný ochránce práv JUDr. Pavel Varvařovský, který se své funkce ujal v září 2010. V pořadu s písničkami zpívajícího právníka Jiřího Harnacha dále vystoupí herci Mahenovy činohry Jaroslav Kuneš a Vladimír Krátký.

Autor pořadu

PhDr. Kristián Chalupa  vystudoval počátkem 80. let psychologii na Filozofické fakultě MU v Brně.  Za komunistů se živil mj. jako stavební dělník, kulisák (v Mahenově divadle), pracovník propagace  (v Satirickém divadle Večerní Brno). Později byl novinářem a od roku 2000 působí jako ředitel tiskového odboru antimonopolního úřadu. Autor dvou povídkových knih a loni mu vyšla kniha Martin Pecina bez příkras.

Fotografie z minulého pořadu Kristiána chalupy vytvořil Boris Kjulleněn ml.

Image

Kristián Chalupa a člen souboru Mahenovy činohry Vladimír Krátký

Image