Vernisáž k výstavě reportážních fotografií z celého světa za přítomnosti autora Jana Šibíka!

Unikátní výstava reportážních fotografií Jana Šibíka bude zahájena vernisáží v úterý 13. května v 17:00 za přítomnosti autora!

Závěr sezony příliš neláká k trávení dlouhých hodin v uzavřených divadelních budovách. My jsme však pro naše diváky připravili na jarní divadelní večery příjemné zpestření – vzácnou výstavu děl současného předního českého fotoreportéra Jana Šibíka, vítěze ceny World Press Photo 2004 a držitele řady dalších ocenění.

Pod názvem STORIES se skrývají fascinující fotografie ze všech koutů světa, zejména ze zemí zmítaných válečnými konflikty, revolucemi a přírodními katastrofami (Irák, Srí Lanka, Ukrajina, Afghánistán, Libérie, Angola, Palestina, Severní Korea aj.). Zachycují individuální lidské osudy stejně jako život celé společnosti. Obrazem promlouvají silněji než tisíc slov. Přijďte se přesvědčit sami.

O autorovi – Jan Šibík (1963)

Pracoval 21 let jako vedoucí fotooddělení a obrazový redaktor v časopisu Reflex. Uspořádal desítky workshopů reportážní fotografie. Byl porotce v prestižních fotosoutěžích. Kromě stovek reportáží z ČR podnikl 250 cest do všech koutů světa. Fotografoval konec komunismu, pád berlínské zdi, byl svědkem masakrů v Sieře Leone, Libérii a Rwandě, hladomoru v Súdánu, Somálsku a Etiopii. Zažil následky zemětřesení v Arménii, Turecku i na Haiti. Fotografoval exodus iráckých Kurdů do Íránu, hurikán Katrina, tsunami na Srí Lance a tajfun Haiyan na Filipinách. Zaznamenal války v Bosně, Kosovu, Čečensku, Afghánistánu, Iráku, Angole, Demokratickém Kongu, JAR a Rwandě. Fotografoval arabské revoluce v Egyptě a Libyi.
V roce 2004 získal cenu v prestižní přehlídce WORLD PRESS PHOTO. V soutěži Czech Press Photo získal 44 ocenění, 2x hlavní cenu. Byl 3x oceněn v soutěži Fuji Press Photographer, 2x obdržel hlavní cenu Golden Prisma Award. Roku 2000 zorganizoval humanitární akci „Podejte ruce dětem ze Siery Leone“, v níž vybral pro postižené děti 1 100 000 Kč. Akce „Chci ještě žít!“ na pomoc nemocným AIDS v Oděse přinesla 1 000 000 Kč. Vydal tři fotografické publikace: Kdyby všechny slzy světa (1997), Ďábel v nás (2001) a Stories, mapující léta 2001–2006.

Jan Šibík: Stories

Trvání výstavy: 13. 5. – 30. 6. 2014