Vítězové Ceny DIVA za činohru

V pátek 1. března se již tradičně uskutečnilo slavnostní předávání cen DIVA 2012. A koho jste svým hlasováním poslali na stupně vítězů?

Z množství premiérových inscenací v roce 2012 jste svým hlasováním zvolili tou úplně nejlepší hrou  v režii Zděnka Černína. Tato nádherná hra o lásce dvou mladých lidí spolu s originálními kostýmy Sylvy Hanákové patří bezesporu k nejkrásnějším inscenacím uváděných na prknech Mahenova divadla.

romeo_a_julie.jpg__ern__n.JPG

V kategorii jednotlivců se za ženy umístila na první příčce herečka Eva Novotná. Tuto výbornou herečku a členku uměleckého souboru Mahenovy činohry můžete vidět, kromě jiného, v jednom z neočekávanějších titulů sezóny, hře Králova řeč, kde ztvární manželku krále, Alžbětu, vévodkyni z Yorku.

novotn__.jpg          novotn___2.jpg

Nejlepším hercem roku 2012 je pak, dle vašich hlasů, Petr Bláha, krerý tuto sezónu ztvárnil např. charismatického Tybalta ve hře Romeo a Julie, či sebevědomého hollywoodského producenta Josseho Kiplingera v inscenaci Apartmá v hotelu Plaza. Těšit se na něj též můžete v připravovaném představení A pak už tam nezbyl ani jeden aneb Deset malých černoušků od mistrině detektivek Agathy Christie, které bude mít premiéru na konci dubna.

bl__ha_tybalt_1.JPGblaha.JPG

Do Síně slávy Národního divadla Brno byla uvedena paní Jana Hlaváčková za mistrovství v oboru herectví. Právě této dámě bylo v říjnu tohoto roku věnováno slavnostní představení Romea a Julie. V předposledním nastudování Romea a Julie v roce 1991 sehrála svým nezaměnitelným způsobem roli Chůvy v režijním nastudování Zdeňka Kaloče. 

hlav____kov__.JPG

Všem, kreří svým hlasem přispěli do hlasování o ceny DIVA děkujeme. Pokud jste svůj hlas nedali letos, v příštím si roce si tuto možnost určitě nenechejte ujít. Je přece tolik krásných představení a dechberoucích hereckých výkonů, které je možné ocenit.

Přejeme Vám krásný divadelní zbytek sezóny.

Mahenova činohra.