Zkoušíme OSTROV POKLADŮ, dobrodružnou inscenaci pro celou rodinu

Zoja Mikotová, zkušená režisérka pohádek i dalších rozmanitých divadelních žánrů pro děti všeho věku, zahájila 29. října v Mahenově divadle zkoušení inscenace Ostrov pokladů. Škuner Hispaniola vyrazí na svou první plavbu v pátek 13. prosince.

V tomto týdnu se část hereckého ansámblu Mahenovy činohry začala pilně věnovat hře plné námořních dobrodružství, krvelačných pirátů, ukrytých hromad zlata, ostrovní přírody a bojů na život a na smrt. Hru podle nesmrtelného románu skotského spisovatele, esejisty a humanisty Roberta Louise Stevensona převedl do podoby divadelního scénáře dramatik, spisovatel, textař a scénárista Pavel Cmíral (nar. 1945), Mahenova činohra hru inscenuje v nové úpravě režisérky Mikotové. Pro koho je příběh o třináctiletém chlapci Jimovi, který v kufru mrtvého piráta objeví mapu exotického ostrova s vyznačenými křížky, určen? Především všem dětem i jejich rodičům a prarodičům, kteří rádi sní o nebezpečných plavbách, odvážných hrdinských činech a nekonečném boji dobra se zlem. I když se Jim a jeho přátelé mnohokrát ocitnou tváří v tvář nelítostným „bukanýrům“ (jak si piráti s oblibou říkají) a několikrát jim půjde doslova o krk, nakonec se jim díky nečekané pomoci možná přece jen podaří zvítězit… A pohádkový poklad? Kdo jej získá a jak to se zlaťáky dopadne, když jejich třpyt zaplatilo životem už tolik nevinných lidí?

Výrazným prvkem inscenace je velkoryse pojatá scéna a bohaté kostýmy Jaroslava Milfajta, které umožní fantazii, aby před zraky publika doslova ožila. Z jednotlivých malých i větších beden rozmístěných po jevišti postupně vystoupí zprvu papírové, postupně ale stále propracovanější modely lodí, až se dočkáme obrovské námořní lodě, plavící se na rozbouřeném moři, jejíž plachty čechrá divoký vítr a po jejíž palubě se procházejí hluční námořníci… Jeviště Mahenova divadla se díky širokým možnostem divadelních kouzel promění také ve starou půdu, v zájezdní hostinec či v písčitou pláž ostrova. Nejen dětským divákům se bude místy doslova tajit dech! A proč by také ne? Vždyť divadlo je místem, kde je možné zažít nevídaná dobrodružství zblízka a na vlastní kůži!

Inscenace je určena pro děti od pěti let věku, ale také pro všechny starší i dospělé.

promo foto