Zlatí chlapci vystoupí v Ostravě!!!

Mahenova činohra Národního divadla Brno vystoupí se svou veleúspěšnou inscenací Zlatí chlapci (... vstupte!) v Divadle Antonína Dvořáka v Ostravě 31. října 2010 od 18:30 hodin!

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

Zlatí chlapci (... vstupte!)

NEIL SIMON (1927)

Překlad: Ivo T. Havlů

Režie: Emil Horváth ml. j.h.
Dramaturgie:
 Martin Kubran
Scéna a kostýmy:
 Peter Čanecký j.h.
Hudba:
 Peter Mankovecký j.h.

Premiéra 6. listopadu 2009
v Mahenově divadle

Záštitu nad představením převzal Jeho Excelence velvyslanec SR v ČR pan Peter Brňo

Osoby a obsazení

Willie Clark Zdeněk Dvořák
Al Lewis Bedřich Výtisk
Ben Petr Bláha
Ošetřovatelka Dramíra Hofmanová
Sestra Henrieta Hornáčková

Jedna z nejúspěšnějších soudobých komedií proslulého amerického dramatika Neila Simona ZLATÍ CHLAPCI (…VSTUPTE!)  Dva zestárlé komiky svede po jedenácti letech dohromady nabídka natočit pro televizi jejich nejslavnější číslo. Dva zatrpklí tvrdohlavci tak začnou na jevišti rozehrávat množství komických situací, které nenechají bránice diváků chvíli v klidu. Inscenace představuje dva velké komiky hereckého souboru Mahenovy činohry Zdeňka Dvořáka, který v ní oslavil životní jubileum a Bedřicha Výtiska, který mu skvěle sekunduje a nahrává. 

Režie této hry se ujal vynikající slovenský herec a  úspěšný režisér Emil Horváth ml., který je přímo expertem na konverzační komedie a mnoho diváků Mahenovy činohry si ho zcela zřetelně vybavuje z legendárných televizních inscenací československých pondělků jako charismatickou hereckou osobnost, inteligentního hráče a rozeného divadelníka.

Foto: P. Juráš