Daniela Straková-Šedrlová

Sopranistka Daniela Straková-Šedrlová se věnovala studiu zpěvu na konzervatoři v Brně pod vedením profesorky Anny Hanusové. V roce 1988 získala druhou cenu na Mezinárodní pěvecké soutěži A. Dvořáka v Karlových Varech. Po ukončení konzervatoře a krátkém působení v operním studiu při Národním divadle v Praze byla vyslána na dvouletý pobyt do Itálie, který se díky jejímu úspěšnému studiu prodloužil ještě o další rok. Hlas pěvkyně získal díky školení v zemi bel canta lyrické rozklenutí a nezaměnitelnou kantilénu. Od roku 1992 je sólistkou opery Národního divadla Brno, kde nastudovala řadu rolí – Mařenku (Prodaná nevěsta), Blaženku (Tajemství), Vendulku (Hubička), Violettu (La traviata), Norinu (Don Pasquale), Mimi (Bohéma), Fiordiligi (Cosi fan tutte), RusalkuElisabeth (Don Carlos), Markétku (Mefistofele), Rosalindu (Netopýr), Clorindu (Popelka), Hospodyni (Výlet pana Broučka do Měsíce), Hraběnku (Figarova svatba), Liu (Turandot), Cizí kněžnu (Rusalka), Vendulku (Hubička), Paskalinu (Hry o Marii) ad.

Za ztvárnění role Donny Elvíry v Mozartově opeře Don Giovanni za svůj mimořádný umělecký výkon získala nominaci na Cenu Thálie 2013 v kategorii Opera.

Show more

Plays

Janáček Theatre / Opera Giuseppe Verdi

Nabucco

ONLINE PREMIERE. You can buy tickets that can be used to watch the opera in price ranges of CZK 100, 200 and 500, and thus support Janáček's opera according to your possibilities. If you choose the variant for CZK 500, we will send you a signed photo by Dalibor Jenis or Csilla Boross.
  • 19/05/2021
  • 19:00
Špilberk / Opera Gioachino Rossini

The Barber of Seville

  • 01/07/2021
  • 20:00 - 22:50
Amfiteátr - Mikulov / Opera Georges Bizet

Carmen

  • 12/08/2021
  • 19:00 - 22:10