Hudba, která Vám otevírá dveře!

Nová divadelní sezona je v plném proudu. A také ta hudební, která je s Národním divadlem Brno letos spjatá již třetím rokem, se nám pomalu rozbíhá. 

banner-cinohra-2015-16.gif

Na výběr toho bude opravdu hodně, škála účinkujících je rozmanitá, a tak si může přijít na své opravdu každý. Začínáme již zanedlouho, koncertní sezonu zahájíme již v měsíci říjnu. Přijměte tak naše srdečné pozvání k následujícím koncertům:

Začátek sezony bude patřit přední české písničkářce Radůze. Spolu se svou kapelou vystoupí v Mahenově divadle v neděli 11. 10. 2015 od 19 hodin. Ve zpěvaččině repertoáru budou písně notoricky známé, jako např. „Jednou to pomine“ nebo „ Ať není mi líto“. Především však zazní skladby z jejího nového alba, s názvem „Marathon – příběh běžce“.

O měsíc později, konkrétně v neděli 15. 11. 2015, vystoupí v Mahenově divadle nadaný český hudebník Ondřej Brzobohatý. V rámci jeho nového turné, s názvem „Ondřej Brzobohatý - Symphonicum Tour 2015“, muzikanta doprovodí na pódiu kromě stálé kapely i třicetičlenný symfonický orchestr Epoque Orchestra a několik hostů, jejichž jména zůstávají na přání Ondřeje Brzobohatého prozatím tajemstvím. Začínáme od 20 hodin.

Hned další neděli, 22. 11. 2015, nás v Mahenově divadle čeká exkluzivní akustický koncert v podání zpěváka Xindla X. Koncert se uskuteční v rámci jeho RETROTOUR, při němž Xindl X představí také své hosty: slovenskou písničkářku Mirku Miškechovou, a českého písničkáře Petra Lüftnera. Začátek bude od 19 hodin.

V předvánočním čase se však v hudbě vrátíme o několik let zpět. Období raného a vrcholného swingu, od počátku let třicátých až k raným letům čtyřicátým, nám připomene Ondřej Havelka a jeho Melody Makers. Jejich zcela nový koncertní program, s příznačným názvem „Nás to tady furt baví", můžete shlédnout v sobotu 19. 12. 2015 v Mahenově divadle. Začátek bude od 19 hodin.

V novém roce nás čekají také zahraniční umělci.

Leden bude patřit úspěšné francouzské kapele Paris Combo. V neděli 24. 1. 2016 nám v Mahenově divadle představí své nové album s názvem „5“. Hudba jejich nové kolekce písní je jemná, sofistikovaná, ale provokativní zároveň. Podmanivé a exotické vystoupení, doplněné skvostným vokálem francouzské zpěvačky Belle du Berry, začne od 20 hodin.

V chladném únoru nás pak až ze Srbska přijede svým velkolepým vystoupením rozehřát Emir Kusturica s kapelou The No Smoking Orchestra. Jejich hudba doslova nabíjí energií, živelná vystoupení a temperamentní rytmy si získaly mnoho příznivců po celém světě. Koncert tentokrát proběhne v Janáčkově divadle, a to v pondělí 29. 2. 2016. Začátek je plánován od 20 hodin.

Vstupenky na všechny výše jmenované koncerty jsou již k dispozici, a to buď v Přeprodeji NdB na ul. Dvořákova 11, nebo Online - u článků k jednotlivým interpretům - jejich přehled naleznete pod odkazem: http://www.ndbrno.cz/o-divadle/sezona-2015-2016

Těšíme se Vás!

.3 loga 2014-page-001.jpg