Kapela Kryštof zahájila akustické turné v Mahence

NdB se stalo prvním dějištěm JenomPísničkyTour 2018 

Letošní nabitá hudební sezóna NdB „předvedla“ také dvojkoncert kapely, kterou v českém prostředí není potřeba představovat. Jako jedna z mála vyprodává koncertní prostory o rozměru sportovních hal a stadionů. Přesto místo velkolepých festivalových stage zvolila pro své nové turné téměř až komornou atmosféru divadelních prken. Stalo se tak po deseti letech od její poslední obdobné intimní divadelní akustiktour.

Kryštof nadchl své fanoušky i na tomto pro kapelu možná trochu netradičním pódiu. Perličkou také bylo, že si návštěvníci koncertu museli tentokrát koupit lístky přímo v předprodeji divadla, nikoliv on-line. Cílem totiž bylo umožnit účast na koncertu především místnímu publiku. V hudebním programu se frontman Richard Krajčo často navracel k loňskému 25. výročí kapely. Nabídl tak pestrou retrospektivu svěže protkanou posledními novinkami. Hudební čísla prokládal vtipnými glosami ze života kapely, ze kterých bylo patrné, že hudba stále jednotlivé členy spojuje a ladí na jednu notu či vlnu. Můžeme polemizovat, zda repertoár a hudební styl kapely není jen sázkou na jistotu, nelze však zpochybnit, že jde o nejposlouchanější a nejstabilnější z českých hudebních uskupení poslední doby, které to i s „divadelním“ publikem dokonale umí.

Koncertní sezóna NdB se nyní přesouvá do cirkusového šapitó v parku Lužánky. Dne 15. března v něm zahraje Sto zvířat a 4. dubna vystoupí Chantal Poullain za doprovodu kapely saxofonisty Štěpána Markoviče.

Další koncerty také: http://www.ndbrno.cz/nova-sezona-2017-2018