Karel Plíhal - ONDŘEJ FARKAS, PAVLA PRAVDÍKOVÁ, TOMÁŠ KOUDELKA

  • Karel Plíhal (29. 4. 2019) - ONDŘEJ FARKAS, PAVLA PRAVDÍKOVÁ, TOMÁŠ KOUDELKA
  • Karel Plíhal (29. 4. 2019) - ONDŘEJ FARKAS, PAVLA PRAVDÍKOVÁ, TOMÁŠ KOUDELKA
  • Karel Plíhal (29. 4. 2019) - ONDŘEJ FARKAS, PAVLA PRAVDÍKOVÁ, TOMÁŠ KOUDELKA

Na vizualizaci koncertu Karla Plíhala se spoluautorsky podíleli mladí umělci a umělkyně Ondřej Farkas s Aspergerovým syndromem, Pavla Pravdíková s autismem a Tomáš Koudelka.

Naše autory při sledování videí, záznamů a spotů z koncertů Karla Plíhala na první pohled zaujaly především jeho různé kytary. Další zájem vzbudily texty a slovní hříčky, kterými jsou prokládány například záznamy z koncertů.  Zvukomalebnost a hravé texty vedly naše autory i k mnoha asociacím a rozverným komentářům a diskusím. Např. "Jak to Plíhal myslel? Tomu úplně nerozumím." "Myslel to opravdu vážně?" Úsměvy vzbuzovalo například následující veršování: "V parku stojí socha děvčete a hocha. S neskrývanou rozkoší každou noc tu sousoší."

S Ondřejem Farkasem i Pavlou Pravdíkovou jsme Vás blíže seznámili již v předchozích příspěvcích (např. Projekt OPEN ART - Radůza). Pojďme si tak přestavit třetího mladého umělce Tomáše Koudelku.

Tomáš Koudelka (nar. v roce 1980)

 V současnosti žije a tvoří v Náměšti nad Oslavou. Tomáš dlouhodobě žije se svými přáteli v Náměšti nad Oslavou a využívá centra sociálních služeb Domov bez zámku (www.domovbezzamku.cz). Dlouhodobě v domově a v Open Art Studiu maluje a rozvíjí svou vlastní ikonografii i specifický výtvarný jazyk. Pracuje výlučně technikou olejové malby na plátno. Často hledá nová témata v urbanistické i přírodní krajině.  Inspiruje ho např. tvorba Josefa Lady. Má velice rád rockovou hudbu a účastní se mnoha koncertů i jejich přípravy nejen v místě bydliště. Rád cestuje a získává dostupné pracovní příležitosti (např. DJ na zábavách, v tréninkové kavárně, u technických služeb města atd.). 

Více na www.openartstudio.cz.