+

Laco Deczi - Lucie Němcová

  • 22882.jpg
  • Lucie.jpg
  • Lucie němcová 2 (1).jpg
  • Lucie Němcová (1).jpg

Na vizualizaci koncertu Laco Deczi , který proběhne 2. 5. 2021 v Mahenově divadle, se spoluautorsky podílela mladá autorka s autismem – Lucie Němcová. Mladou umělkyni jsme Vám blíže představili již v dřívějších vizualizacích. Tvorbu samotného plakátu Vám přiblížíme v následujícím textu.

Růžová a žlutá dříve nebyla její oblíbená barva, ale čím více má s tvorbou zkušeností, tím kombinuje více druhů barev a nebojí se zasáhnout expresivními tahy do pozadí, které má připravené z dřívějších sezení v ateliéru. Pro Lucii jsou důležité postavy, které zná, ale i ty, které si sama vymýšlí. Tento obraz zprvu věnovala tetě Bodové, která je přítelkyní její maminky. Lucie změnila jméno tety Bodové na tetu Bodoňovou a velmi často o ní mluví a zvýrazňuje jí na plátno. Dle toho také vznikl název obrazu. Při tvorbě měla velmi dobrou náladu a poslouchala u ní hudbu od více interpretů, která jí vždy zlepšuje náladu. Lucie již měla obraz skoro domalovaný, když studio dostalo zakázku na tvorbu vizualizace pro koncert muzikanta Laco Deczi. Jeho hudba a image ji velmi zaujal. Hudební rytmický styl se Lucce líbil a bez otálení se postavila a začala tančit. Po poradě s kolegy ze studia předala obraz grafikovi. 

Vizualizace je týmovou prací výtvarnice Lucie Němcové, grafika P. Havíře a lektorů J. Novotné a P. Sochora z Open Art Studia (openartstudio.cz).

Kdy hrajeme

Pondělí 27. 06. 2022 19.00
Hosté
 

Mahenovo divadlo