16. 05. 2012

Mahenova činohra uvede již druhý ročník Muzejní noci

19. 5. 2012 v Mahenově divadle od 11:00 hodin.

 

25. 04. 2012

ČERT A KÁČA - vezměte své ratolesti na krásnou pohádku Boženy Němcové!

Ve fotoreportáži Jany Hallové se můžete podívat na fotografie z první kostýmní zkoušky na novou klasickou pohádku Čert a Káča podle Boženy Němcové od autorů Martina Dohnala a Pavla Juráše, kteří již připravili vámi oblíbené pohádky Šípková Růženka a Popelka. Věříme, že Vás fotografie naladí k návštěvě nové inscenace v zajímavém prostoru Malé scény,  tentokrát pro starší děti od 8 let.

 

13. 04. 2012

Hvězdné hostování - Besídka DIVADLO SKLEP již 15. května 2012

Neváhejte, vstupenky v prodeji! Výběr toho nejlepšího za účasti všech známých tváří Sklepa, jako jsou: Tomáš Hanák, Milan Šteindler, David Vávra, Lenka Vychodilová, Robert Nebřenský, Jiří Fero Burda, Václav Marhoul a další.

 

13. 04. 2012

MORAVSKÉ SEKRETÁŘKY znovu na repertoáru! Videoukázka!

Pouze tři představení - 14.4., 28.4., 26.5.2012 v 19h v Mahenově divadle

 

11. 04. 2012

Nepřehlédněte novou inscenaci Měšťák šlechticem!

Premiéra této komedie v režii Gustava Skály proběhne již 20. 4. 2012 v Mahenově divadle.

 

29. 03. 2012

Nenechte si ujít další zábavnou talkshow Kristiána Chalupy!

Co mají společného světoznámý běžec Emil Zátopek, lachtan Gaston, protikomunistický odbojář Ctirad Mašín nebo sovětský pilot bojového letounu MIG-25 Viktor Bělenko? Všichni jmenovaní se snažili uniknout svým pronásledovatelům či soupeřům. S výjimkou lachtana Gastona se to všem podařilo. Někdo uteče svému protivníkovi na atletické dráze, jiný z diktatury do svobodné země, někdo také od oltáře, kdy si svůj osudový krok na poslední chvíli rozmyslí.

 

23. 03. 2012

DEN DIVADLA S MAHENOVOU ČINOHROU!

20. března se v průběhu celého dne konalo několik různých akcí pro diváky u příležitosti Světového dne divadla pro děti a mládež. Fotoreportáž Pavla Juráše, organizátora a supervizora celého programu, přináší fotoreportáž z této akce. V první části zachytává malé herečky a herce, kteří si oblečením kostýmů z inscenací činohry v dekoracích pohádky Šípková Růženka zahráli nejrůznější princezny, šlechtičny, zvířátka, prince a jak je vidět, dětští účastníci ke kostýmu našli i ten správný herecký výraz. Za asistence maminek a tatínků si zkusili jaké to je obléci se do role někoho jiného. Překrásné kostýmy, vyrobené uměleckými dílnami Národního divadla Brno, uchvátily děti a okouzlily i dospělé. Ve druhé části můžeme vidět obrovský zájem o focení s herci na jevišti Mahenova divadla po představení Popelky. Již tradičně byl největší zájem o Popelku s Princem, nezaostávala Macecha a zlé sestry, okouzlující mladý a přepychově oblečený sólový pár,  balerína ve špičkách, svatební družičky, samozřejmě Kočička, Maminka a další.