3. 12. 2013

Přivítejte Nový rok v opeře!

Zarzuela gala – to je silvestrovský koktejl temperamentního flamenca, zábavy, španělských operetních melodií a dobré nálady.

 

21. 11. 2013

První den španělského turné - PŘESUN

Ve středu odjel náš soubor na turné do Španělska, a vy máte možnost sledovat jeho cestu krok za krokem! V každodenních fotoreportážích přímo z místa se tu s vámi celý týden budeme dělit o zážitky, úspěchy i atmosféru z jednotlivých koncertů! Začínáme!

 

18. 11. 2013

Rozhovor se španělským barytonistou Luisem Cansinem

Představením Sicilské nešpory a velkým úspěchem skončil včera Verdiho týden. Jako malou vzpomínku si teď můžete přečíst rozhovor s umělcem, který se Vám v rámci této přehlídky Verdiho velkolepých oper představil hned několikrát – jako Nabucco, Amonasro a Guido di Montfort.

 

12. 11. 2013

Rozhovor s Violettou z La traviaty, sopranistkou Martinou Zadro

Tato krásná slovinsko-chorvatská sopranistka vystudovala Hudební akademii v Zagrebu. Následovalo studium na Akademii múzických umění v Grazu, hodiny zpěvu s operní hvězdou Annou Moffo, Vitomirem Marofem, jedním z hlavních zpěváků chorvatské Národní opery, a nakonec také se slovenskou profesorkou Evou Blahovou. Martina Zadro posbírala velkou řadu hudebních cen, odborná kritika o ní hovoří  v superlativech. Bývá  častým a vítaným hostem významných hudebních událostí v České Republice. Několikrát účinkovala například v Národní opeře v Praze, v inscenacích Figarova svatba nebo Kouzelná flétna. Objevila se také ve Státní opeře jako Micaela v Bizetově Carmen, a to samozřejmě zdaleka není vše. Tato úžasně milá dáma, kterou můžete obdivovat jako Violettu v dnešní La traviatě, si našla čas mezi kostýmní a aranžovací zkouškou a  souhlasila s malým interview.

 

12. 11. 2013

Ilja Silchukov: často se mi stává, že člověk, který hraje mého syna, je starší než já

Tomuto běloruskému barytonistovi je teprve 31 let, doma v Minsku se hudbě věnoval už od útlého věku. Studoval sbormistrovství na Státní akademii v Minsku, poté následovalo studium zpěvu na Hudební škole Mikhaila Glinka. V roce 2007 dokončil postgraduální kurz pod taktovkou Pyotra Ridigera.  I přes své mládí získal Ilja Silchukov už nespočet hudebních cen a hlavně rolí, k nimž patří například role Moralese v Carmen, Mizgira ve Sněhurce a samozřejmě Giorgia Germonta v La traviatě, v níž ho můžete vidět už dnes večer v Janáčkově divadle! A tak jsme měli radost, že se tenhle sympatický barytonista uvolil ke krátkému příjemnému rozhovoru.

 

8. 11. 2013

Rozhovor se sobotní Aidou - Louise Hudson!

Australská sopranistka Louise Hudson studovala původně matematiku a fyziku na Univerzitě v New South Wales v Sydney. Ve slavné sydneyské opeře také pravidelně vystupovala. Pro svůj evropský debut si vybrala Košice. Od té doby hostuje v Německu, Španělsku, Itálii, Polsku a Maďarsku. V Brně ztvárnila tři zásadní verdiovské role svého repertoáru: Abigail z Nabucca, Lady Macbeth a Elenu ze Sicilských nešporů. Rozzářenou, energií nabitou sopranistku jsme pro Vás odchytili před páteční zkouškou na Aidu, v níž v zahajovacím představení Verdiho týdne ztvární hlavní roli, a položili jí tři krátké otázky.

 

4. 11. 2013

Pošlete hlas našim sólistům!

Anda – Louise Bogza, Rafael Álvarez, Dana Straková – Šedrlová, David Nykl, Jana Wallingerová, Ondřej Šaling a Pavla Vykopalová – tito naši sólisté byli odbornou porotou, složenou z hudebních publicistů, nominováni na výroční ceny Opery Plus. O vítězi prvního ročníku této prestižní ceny můžete rozhodnout i Vy svým hlasem, a to až do 23. listopadu !

 

4. 11. 2013

Dýňový démon se vrací do Reduty!

Úspěšný „gastronomický gesamtkunstwerk“ brněnského Ensemblu Opera Diversa Dýňový démon ve vegetariánské restauraci naplní 11. listopadu brněnskou Redutu hudbou, zpěvem, divadlem, vůněmi i chutěmi.

 

1. 11. 2013

Recitál Anda – Louise Bogza

Přední česká sopranistka rumunského původu, držitelka ceny Thálie za rok 2007 a sólistka Janáčkovy opery Anda – Louise Bogza vystoupí s vlastním písňovým recitálem v Mozartově sále Divadla Reduta.

 

4. 10. 2013

Verdiho týden – týden plný hvězd!

Od 9. do 17. listopadu se můžete těšit na Verdiho týden – přehlídku všech Verdiho děl, které má soubor Janáčkovy opery momentálně na repertoáru. Užijte si velkolepé, výpravné inscenace s hvězdným obsazením!