11. 09. 2020

ZMĚNA PŘEDSTAVENÍ!!! EDITH, VRABČÁK Z PŘEDMĚSTÍ

Vážení diváci, ze zdravotních důvodů hlavní představitelky představení Edith, vrabčák z předměstí, Radky Fišarové, jsme nuceni provést změnu představení. V sobotu 12. a v neděli 13. září odtančíme místo představení Edith, vrabčák z předměstí představení Radio and Juliet, které mělo premiéru 8. 8. 2020.  Všichni diváci mají následující možnosti.  1. Ponechat si vstupenky a zhlédnout představení  Radio and Juliet  místo  Edith, vrabčáka z předměstí .  2. Vyměnit vstupenky za jiný termín představení Edith, vrabčák z předměstí (26. září nebo 4. (2x) a 5. října 2020) nebo za jakékoli jiné představení Baletu NdB a to na Zákaznickém centru NdB (Dvořákova 11) do 30. 9. 2020. 3. Vrátit vstupenky na Zákaznickém centru NdB (Dvořákova 11) do 30. 9. 2020.  Děkujeme za pochopení a Vaši přízeň.  Váš Balet NdB

 

10. 09. 2020

Dodatečné kolo talentových přijímacích zkoušek do Baletní školy I. V. Psoty

Baletní škola I. V. Psoty vyhlašuje dodatečné kolo talentových přijímacích zkoušek do kurzů pro děti.

 

10. 09. 2020

Lúčnica v říjnu 2020 v Brně!

Slovenská folklórní legenda bude 11. října opět hostem Baletu NdB, tentokrát s novým programem! Titul  Slovenský triptych  našel inspiraci v lidové kultuře, hudbě a tanci ve spojení se základními pracovními sférami slovenského života minulosti. Pastýřství, zemědělství a řemesla utvářela svérázný slovenský folklor v horách, úrodných nížinách i ve městech. Skvělí tanečníci, orchestr i zpěváci, to je Lúčnica!

 

9. 09. 2020

VÝSLEDKY TALENTOVÝCH PŘIJÍMACÍCH ZKOUŠEK DO BALETNÍ ŠKOLY I. V. PSOTY

Vážení uchazeči, níže najdete výsledky uvedené pod číslem , které vám bylo na registraci přiděleno. Všem uchazečům byl taktéž rozeslán e-mail s rozhodnutím o přijetí či nepřijetí. 

 

31. 07. 2020

INFORMACE K BALETNÍ ŠKOLE I. V. PSOTY PRO SEZONU 2020/2021

Informace ke kurzům a registraci na talentové přijímací zkoušky do Baletní školy I. V. Psoty při Národním divadle Brno pro následující školní rok.

 

27. 07. 2020

Od 90. let po současnost: Nové možnosti, sny a limity, od těžkých začátků po evropský standard (Balet NdB 100 let: část šestá)

Balet NdB se v porevolučním období musel vyrovnat s novou situací, kdy začátek nebyl lehký – změna zřizovatele a počínající podfinancování instituce, zrušení důchodů pro tanečníky a s tím spojené obtíže s generační obměnou souboru, pokles diváckého zájmu počátkem 90. let a postupné zmenšování početního stavu tanečníků. Přesto bylo celé toto období dynamické a jistě je lze hodnotit, zvláště pak poslední dekádu, jako jeden z vrcholů celého století.

 

25. 07. 2020

70. a 80. léta: Návrat ke klasice, dramatickým a angažovaným baletům a nástup silné generace tanečníků (Balet NdB 100 let: část pátá)

Rychlé střídání uměleckých šéfů není to, co by jakýkoliv umělecký soubor potřeboval ke svému růstu. Po politicky motivovaném odchodu Luboše Ogouna se do čela souboru opět postavil Miroslav Kůra, aby byl po třech letech vystřídán Jiřím Němečkem, choreografem a dlouholetým uměleckým šéfem Baletu Národního divadla. Ale i ten se v Brně „zdržel“ jen pouhé tři roky a vedení souboru po něm převzala Olga Skálová, která se jako významná interpretační osobnost Národního divadla v Praze a českého baletu vrátila do svého rodného Brna, odkud po smrti Ivo Váni Psoty odešla. Její umělecké působení v čele souboru pak patří k těm nejdelším a ukončila ho až změna ve vedení divadla a baletního souboru po listopadu 1989.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 10 20 30   Následující   ››